Пијете кафу на ПРАЗАН стомак? Шансе да УМРЕТЕ су сваким даном све веће
Под хитно прекините ову ужасну навику.
Већина нас заиста не може да замисли почетак дана без шоље кафе. Стручњаци већ годинама наглашавају колико је доручак битан али без обзира на то, многи од нас и даље настављају да пију кафу на празан стомак.
ЖЕНЕ, ПАЖЊА: Ови симптоми СРЧАНОГ УДАРА погађају само ВАС! (ВИДЕО)
Ово су само неке од ужасних ствари које радите свом телу онда када попијете омиљени напитак а да пре тога ништа нисте јели:
ЕПОХАЛНО ОТКРИЋЕ: Пронађен лек за Паркинсонову болест?
Повећава се ниво желудачне киселине
Кафа на празан стомак изазива пораст нивоа хлороводоничне киселине у нашем систему за варење. Ово је посебно проблем за особе са гастритисом које већ у телу имају вишак ове киселине. Код осталих, ова навика повећава ризик од настанка чира, гастритиса, иритабилног колона и рефлукса.
Ризик од појаве тумора је већи
Кафа на празан желудац отежава апсорбцију протеина у телу од чега настаје надутост, иритација и упала црева, што на дуже стазе повећава ризик од наставнка рака дебелог црева.
Анксиозност
Кафа помаже лучење кортизола, хормона стреса, а свакако да је његово лучење јаче када се кафа попије пре доручка. Појачано лупање срца, кратки и плитки удисаји, анксиозност и напетост у телу су осећаји који често прате кафу попијену пре доручка.
Ана (29) је сваке ноћи ПРЕ СПАВАЊА јела једну јабуку и догодило јој се ОВО
Опасност од депресије
Кофеин умањује количину сератонина, хормона среће, па логично да се онда особа осећа депресивно и незадовољно. Када попијемо кафу на празан желудац расположење ће нам се нагло подићи али ћемо исто тако врло брзо постати нервозни и мрзовољни. С друге стране, сличан проблем се јавља и ако у току дана уносимо већу дозу кофеина од нормалне. У том случају, лучење хормона среће постаје условљено спољним факторима а не радом самог организма, како би иначе требало.