Мушкарци, пре него што се ОДЛУЧИТЕ за ВАЗЕКТОМИЈУ ДОБРО РАЗМИСЛИТЕ - Ово су могуће ПОСЛЕДИЦЕ, а после нема повратка
Добро размислите јер се можете сусрети са овим ефектима!
Вазектомија је хируршки поступак који мушкарац мора бити потпуно сигуран да жели, јер то може утицати на његов с*ксуални живот.
Вазектомија је хируршки поступак након којег мушкарац не може дете зачети природним путем и може утицати на његов с*ксуални живот. Васектомија се назива и трајном контрацепцијом, јер повезује вас деференс и тако блокира излаз сперме из скротума.
Сам поступак траје мање од сат времена, обично двадесет минута, а опоравак је само неколико дана.
НЕМОЈ ВОДУ АКО СИ ЖЕДНА! Овај напитак може одмах да ПРЕКИНЕ ЖЕЂ, делује јаче у случају дехидратације
Будите се да идете у WC? Прекомерна потреба за уринирањем ноћу може бити знак ОПАСНЕ БОЛЕСТИ, ево колико пута је НОРМАЛНО
Вазектомија и мушки полни живот
Као једина терапија након поступка, препоручује се узимање лекова против болова и хладних облога који спречавају отицање скротума након поступка. Врло брзо након вазектомије, мушкарци могу поново постати с*ксуално активни.
После процедуре, мушкарац, као и раније, постиже ерекцију и оргазам најнормалније. Током оргазма излучује се ејакулат у којем више нема сперме и то је разлог зашто трудноћа не може наступити. Након самог поступка, препоручује се употреба контрацепције, јер је могуће да иза ње остане одређена количина сперме.
Обично се затим врши анализа сперме (спермиограм) да би се утврдило да ли је операција вас деференса (вазектомија) успешно изведена, тако да се с*ксуални живот може наставити без употребе контрацепције. Наравно, имајте на уму да вазектомија не штити од полно преносивих болести.
Сам поступак се изводи у локалној анестезији. Ваш деференс је везан или блокиран на путу од тестиса до уретре. Резови се праве на скротуму и након поступка су готово невидљиви.
Уклоњени делови семеновода се шаљу на анализу како би се потврдило уклоњено ткиво. То је амбулантни поступак и пацијент након поступка одлази на кућну негу. Саветују се два дана строгог одмора и укупно седам дана боловања. Контрола је уобичајена након два дана.
Следећих осам до десет недеља након поступка, пацијент и партнер морају да користе контрацепцију током односа. Затим се сперма прегледа под микроскопом или се уради спермиограм. Ако се утврди да сперматозоида нема, пацијент може имати незаштићен однос. Успешност поступка је око 98%, након чега су ерекција и ејакулација исти као и пре, а сперматозоиди изгледају идентично. Наиме, сперматозоиди чине само 2% ејакулата.
Могуће компликације
Компликације повезане са вазектомијом јављају се врло ретко. Рана се може заразити, што је праћено црвенилом, болом, отоком и повременим пражњењем. У том случају могу бити потребни антибиотици. Након операције могуће је крварење унутар скротума, што може створити хематом или крвни угрушак.
Током следећих неколико недеља, хематом ће се повући или ће, у случају да је хематом велик, бити потребна додатна операција. Гранулом изазван цурењем сперме током поступка најчешће је асимптоматски, али може бити узрок постоперативног бола. Дугорочни ефекат након вазектомије укључује хронични бол у тестису.
Добро размислите пре него што донесете одлуку
Да бисте се подвргли вазектомији, морате бити потпуно сигурни да то желите, односно када сте сигурни да више не желите децу. Не ослањајте се на чињеницу да је овај поступак реверзибилан и да ће се, ако се предомислите, све вратити у нормалу.
Процес повратка враћања семеновода у функцију у 50% случајева је неуспешан, јер не доводи до повратка плодности код мушкараца. Сам поступак враћања такође је веома скуп за поступак који не гарантује успех.