Знате ли ШТА УНОСИТЕ у ОРГАНИЗАМ када једете СУПИЦУ из КЕСИЦЕ - Састав овог брзог јела вам се неће допасти
Обратите пажњу колико често се нађе на вашој трпези и обратите пажњу на ова два састојка!
Живот никада није био бржи него данас. Превише обавеза, а мало времена утиче на животе свих људи. Због тога некад немамо времена за припрему домаће супе, већ посежемо за онима из кесице.
За пар минута добијете четири тањира супе и то се чини као сјајна замена. Али, ако их често конзумирате морате знати неколико ствари. Састав супе из кесице није баш добар за наше здравље, због тога што оне садрже доста соли и резанца од белог брашна.
То значи да је повећан удео угљених хидрата, а посебан проблем представљају трансмасти, односно хидрогенизоване биљне масти и појачивачи укуса. Висока концентрација трансмасти, шећера и соли, може оштетити ћелије и повећати ризик од настанка запаљенских процеса у организму.
Ако једете супе из кесице два до три пута недељно, то није добро. Избегавајте често конзумирање ових супа.
Уместо ове увек изаберите домаћу супицу, а рецепт за вас је у наставку. Одвојте увек пар минута да припремите здраво јело и схватите то као инвестицију у своје здравље, као и чланова своје породице.
РЕЦЕПТ:
У један лонац сипати 2 литре хладне воде, ставити кашикицу соли, пар зрна бибера, 1 ловоров лист, ставити 1/2 пилета без белог меса са ситнином (џигерицу мало касније да не би поцрнела супа), 2 шаргарепе, 2 зелени, то исећи па убацити, 1 главицу црног лука, 1 мали кромпир, 1 парче целера. Кувати на тихој ватри.
Када проври, скинути пену цетком за супу, додати џигерицу, 2 кашикице вегете, смањити и оставити да полако ври. Када је месо кувано извадити на један тањир, посолити и оно се може јести посебно са парадајз сосом или се препржити па тако јести. На други тањир извадити ситнину из супе (главу, ноге, зелен, шаргарепу, џигерицу, лук, кромпир,...) и процедити супу.
Када је процеђена вратити на ватру да проври, када проври сипати 2-3 шаке резанаца и када се резанци скувају супа је готова.