СВИ ДРЖИМО ОВАЈ ОТРОВ У ФРИЖИДЕРУ: Од овога можете да се РАЗБОЛИТЕ, изазива проблеме и КОД ДЕЦЕ
Јако је опасно!
Верујемо да велики број људи, ако не и сви, уколико остане хране, ми то све лепо спакујемо у пластику и одложимо у фрижидер. Поред тога ми уколико наручимо неку храну из ресторана она долази у једној врсти практичног посуђа, а оно што нисте знали јесте да ово све може да буде јако отровно.
Када било која храна дође у контакт са било којом пластиком она на себе може да покупи и мало БПА.
МУЧЕ ВАС ГАСОВИ И НАДУТОСТ? Гастроентролог открива како да их спречите!
ДОКТОРКА ТВРДИ ДА ЈЕ ВАСКРСЛА ТРИ ДАНА НАКОН СМРТИ: Јецала сам пред Богом, видела сам и рај и пакао! (ВИДЕО)
За оне који не знају БПА је бисфенол А, а њу су почели дан користе компаније за стварање пластике још давне 1960 године, али како су га користили у тадашње вријеме користе га и у данашње време нарочито у производњи пластичних боца за воду.
Овај хемикалија се исто тако може користити и за пресвлачење унутрашњости неких амбалажа као што су лименке за храну, чепова флашица и тако даље.
Уколико дође до изложености великој количини ове материје нарочито код беба може изазвати да добиију здравствене проблеме са простатом или мозгом.
Поред тога може изазвати велике проблеме код одраслих који се тичу крвног притиска.
Лекари са Харварда сугеришу да би требало да будемо опрезни у погледу потрошње БПА, купујући мање конзервиране хране и уместо тога бирајући свеже производе. Други савет је куповати предмете без БПА, попут флаша за воду и посуда за храну. Избегавајте да стављате пластику у микроталасну пећницу или машину за посуђе, „јер их топлота може с временом разградити и омогућити БПА да продре у храну“, каже клиника Mayo.
Кажу да постоје и други материјали који не садрже токсична једињења, а које можете користити. Стакло, нерђајући челик и порцелан изврсне су алтернативе, пише Еат This, Нот That.