SVI DRŽIMO OVAJ OTROV U FRIŽIDERU: Od ovoga možete da se RAZBOLITE, izaziva probleme i KOD DECE
Jako je opasno!
Verujemo da veliki broj ljudi, ako ne i svi, ukoliko ostane hrane, mi to sve lepo spakujemo u plastiku i odložimo u frižider. Pored toga mi ukoliko naručimo neku hranu iz restorana ona dolazi u jednoj vrsti praktičnog posuđa, a ono što niste znali jeste da ovo sve može da bude jako otrovno.
Kada bilo koja hrana dođe u kontakt sa bilo kojom plastikom ona na sebe može da pokupi i malo BPA.
MUČE VAS GASOVI I NADUTOST? Gastroentrolog otkriva kako da ih sprečite!
DOKTORKA TVRDI DA JE VASKRSLA TRI DANA NAKON SMRTI: Jecala sam pred Bogom, videla sam i raj i pakao! (VIDEO)
Za one koji ne znaju BPA je bisfenol A, a nju su počeli dan koriste kompanije za stvaranje plastike još davne 1960 godine, ali kako su ga koristili u tadašnje vrijeme koriste ga i u današnje vreme naročito u proizvodnji plastičnih boca za vodu.
Ovaj hemikalija se isto tako može koristiti i za presvlačenje unutrašnjosti nekih ambalaža kao što su limenke za hranu, čepova flašica i tako dalje.
Ukoliko dođe do izloženosti velikoj količini ove materije naročito kod beba može izazvati da dobiiju zdravstvene probleme sa prostatom ili mozgom.
Pored toga može izazvati velike probleme kod odraslih koji se tiču krvnog pritiska.
Lekari sa Harvarda sugerišu da bi trebalo da budemo oprezni u pogledu potrošnje BPA, kupujući manje konzervirane hrane i umesto toga birajući sveže proizvode. Drugi savet je kupovati predmete bez BPA, poput flaša za vodu i posuda za hranu. Izbegavajte da stavljate plastiku u mikrotalasnu pećnicu ili mašinu za posuđe, „jer ih toplota može s vremenom razgraditi i omogućiti BPA da prodre u hranu“, kaže klinika Mayo.
Kažu da postoje i drugi materijali koji ne sadrže toksična jedinjenja, a koje možete koristiti. Staklo, nerđajući čelik i porcelan izvrsne su alternative, piše Eat This, Not That.