Знате ли правилно да се ОБРИШЕТЕ? Можда питање звучи БИЗАРНО, али стручњаци упозоравају на честе ГРЕШКЕ које доводе до ИНФЕКЦИЈА
Право питање је колико пута узимате тоалет папир.
Јесте ли се икада питали који је максималан број марамица приликом одласка у WC, да ли можда претерујете?
Бринете се колико вам је тоалет папира потребно након употребе тоалета? Аустралијски стручњак за карлице је притекао у помоћ откривањем одговарајућег броја марамица које треба да користите након обављања посла. Он је објавио клип који је погледало преко 4,5 милиона људи на мрежи. Изгледа да многе мучи овај проблем.
Шта се дешава кад ТЕЛЕФОНИ замене МАМЕ? Ново истраживање показало АЛАРМАНТНЕ РЕЗУЛТАТЕ - "Зато су вам деца нездрава!"
СМРШАЛА 30КГ, А НИЈЕ ГЛАДОВАЛА! Мама поручује да је њена трасформација најбољи доказ да дијета ФУНКЦИОНИШЕ - има само 3 КОРАКА
- Колико пута се обришеш после веће нужде? питао је аустралијски физиотерапеут.
Ако је одговор више од три, правите грешку и само добијате контраефекат.
Стручњак објашњава да може доћи до гадног стања које се манифестује као заостајање измета.
Како их правилно елиминисати?
- Техника коју можете користити да смањите број брисања је стискање карличног дна у облику водопада. Зато почните тако што ћете стиснути анус, тако да сте га стиснули четири пута. Ово може помоћи да се затвори сфинктер ануса. Обично се јавља непријатно искуство због слабости тог спољашњег сфинктера.
Други узроци укључују хемороиде или анално ожиљно ткиво.
Што се тиче мале нужде, и ту многи греше, те стварају ризике од уринарне инфекције.
По мишљењу стручњака, жене су склоније овим тегобама због сложене анатомије. Њихов мокраћни канал (кроз који пролази урин) јесте краћи, што олакшава клицама да "путују" ка горе.
- Такође, краћа уретра, са биомеханичке тачке гледишта, има велики утицај на континенцију, објаснила је гинеколог-акушер, професорка Стерџиос Стелиос Думуштис.
- Ако жена има уринарну инфекцију или уринарну инконтиненцију, могу се јавити много веће компликације него код мушкарца са истим проблемом.
Професорка кажу да функција уринарног тракта код жене је често "ослабљена" и неким другим факторима. Неке од њих су промене хормона које су повезане са стањем репродуктивног система, као што су трудноћа, порођај, перименопауза и менопауза.
Ови фактори, поред старења, могу да доведу до поремећаја карличног дна, попут пролапса, а који даље утичу на функцију доњег уринарног тракта. Зато професорка истиче да је неопходно да жене обрате пажњу на навике које имају приликом уринирања, а како би се избегао ризик од инфекција и било којих других поремећаја уринарног тракта.
Па тако је истакла и оно што готово сви знају, а то је да је неопходно потпуно испразнити бешику, нагласила је и важност хигијене интимне регије, а указала и на једну грешку коју многе жене праве а да тога нису ни свесне. Реч је о брисању органа након нужде које, по мишљењу докторке, треба да буде "суптилније".
- Брисање понекад може да изазове иритацију веома осетљиве коже. Понекад када се обришете, остаци тоалет папира се 'залепе' на орган, што је мање хигијенски и може да изазове потенцијалну инфекцију, посебно ако ови остаци остану тамо сатима, каже докторка.
- Ово се јавља због употребе папира лошег квалитета или прекомерног брисања.
- Брисање нека буде брзо и нежно и користите само неколико листова. Никако немојте да уклањате трагове урина бришући се од позади ка напред, истиче професорка.