УПОЗОРЕЊЕ! Ових 7 намирница испуштају ОТРОВ КАД СЕ ПОДГРЕЈУ: Грешка коју сви правимо страховито је ОПАСНА!
Следећих 7 намирница ни по коју цену не треба подгревати!
Врло често се деси да вам остане мало јучерашњег ручка или вечере, а како су нас родитељи одувек учили да никад не бацамо храну, ти оброци нам остају за сутра. Ипак, треба да знате да не смете све намирнице да чувате у фрижидеру и касније подгревате, јер могу постати токсичне!
Следећих 7 намирница ни по коју цену не треба подгревати!
ГДЕ ЈЕ НЕСТАО ТРУДНИЧКИ СТОМАК Меган Маркл? На најновијем СНИМКУ, војвоткиња НИЈЕ ТРУДНА?! (ВИДЕО)
УРАГАНКЕ постале СВЕТСКИ ХИТ на интернету због СНИМКА који је насмејао људе до суза! (ВИДЕО)
Притискају вас стрес и умор? Ево који витамини су вам потребни како бисте повратили енергију!
Пиринач
Подгрејани пиринач вас лако може отровати! Ако га чувате на собној температури, у њему се врло брзо развијају отровне бактерије. Да бисте избегли повраћање или дијареју, скувани пиринач чувајте у фрижидеру у затвореној посуду. Овакав, безбедан је за употребу ако га одмах подгрејете и поједете.
Кромпир
Ако кувани кромпир чувате на собној температури, врло брзо се могу развити бактерије које изазивају тровање храном. Најбоље би било да већ припремљени кромпир чувате у фрижидеру. Када будете желели да га поједете, можете га подгрејати у микроталасној или на рингли.
Лук, целер и цвекла
Ове намирнице врло често можете наћи у супама и чорбама. Ипак, ако их подгревате, могу да отпуштају токсине. Разлог за бригу су нитрати који се у овим намирницама налазе. Нарочито је опасно ако их подгревате више пута, тако да би најбоље било да загрејете само ону количину коју ћете сигурно појести.
Јаја
Било да су кувана, пржена или печена, јаја никако не бисте смели да подгревате. Како су богата протеинима, подгревање може изменити њихову структуру и изазвати озбиљне проблеме са дигестивним трактом.
Пилетина
Баш као и јаја, и пилетина је врло богата протеинима. Ако је подгревате, може се десити да добијете болове у стомаку, дијареју или изазовете повраћање. Ако заиста желите да поједете остатке, постарајте се да је добро прокувате, односно, да је грејете довољно дуго да и унутрашњост буде топла. Ипак, можда би било безбедније да је поједете хладну у салати или сендвичу.
Уља и масноће
Многа уља оксидују врло брзо, као што су уље од лешника, ораха, уље од коштица грожђа и авокада. Ако их искористите поново за кување или пржање, створиће се опасне транс масти. Тачније, најбоље би било да било коју врсту масноће не користите више пута, већ да је баците одмах након употребе.
Печурке
Протеини у печуркама мењају своју структуру када се поново загревају и могу постати врло опасне. Такође, није препоручљиво ни чување печурака на собној температури, јер могу испустити токсине уколико их не чувате на сувом и хладном месту, како је препоручено. Најбоље би било да печурке конзумирате одмах по припреми и да их не чувате дуже од једног дана у фрижидеру.