За добро здравље је важан сан: Овако се спремајте за кревет
Сан је најбитнији.
Уморни сте од тога да сте стално уморни? Сви смо то већ проживели: очајнички желите да коначно легнете у кревет и одморите се, а опет не можете да заспите.
Ништа се не бојте, свако може да научи добар ритуал одласка на спавање.
НИКАД НИЈЕ БИЛО ЛАКШЕ: Тестови које можете да урадите сами КОД КУЋЕ и проверите своје ЗДРАВЉЕ
РЕШИТЕ СЕ СТОМАЧНИХ ПРОБЛЕМА ЗАУВЕК! Регулишите рад црева уносећи влакна - ЈЕДИТЕ ОВЕ НАМИРНИЦЕ!
ЗАУСТАВИТЕ ШИРЕЊЕ ВИРУСА: После прележане прехладе морате да урадите ОВЕ ствари!
Звучи очигледно, али много је лакше спавати ноћу ако сте зрели за кревет. Међутим, ноћним птицама посебно је тешко да утону у сан у време које други сматрају "нормалним" за одлазак на починак.
Ако сте се пронашли у овоме, изложите се природном светлу током дана колико год можете - и то чим устанете.
Научници су показали да ово може да помогне ноћним птицама да наместе биолошке сатове да буду спремне за ранији одлазак на спавање.
Довољно физичке вежбе у току дана такође је важно; али избегавајте вежбање током четири сата пре одласка на спавање, јер би адреналин који настане могао да вас одржи будним.
И уколико нисте малишан или у посебном заостатку са сном, покушајте да избегнете дневне дремке: спавање током дана - посебно после четири сата по подне - отежаће вам да се угасите ноћу.
Путовање до доброг сна започиње дуго пре одласка на спавање – отприлике шест сати раније, тачније, кад би требало да уживате у последњем дневном пићу са кофеином.
Кофеин може да се задржи у вашем систему и до девет сати, тако да ако озбиљно желите добро да спавате ноћу, размислите о смањењу уноса чаја, кафе и газираних пића после поднева.
Већини људи је тешко да спава на празан стомак, али одлазак у кревет препуног стомака може да има подједнако лош исход по спавање.
Уколико можете, вечерајте око четири сата пре одласка на спавање, избегавајући било шта тешко (што би могло да вам омета сан) или с много шећера (због чега бисте могли да се будите током ноћи).
И одуприте се ноћној капљици: алкохол ће вам можда помоћи да брже заспите, али он је лош по квалитет вашег сна, а нагоре утиче на РЕМ фазу сна – виталну за учење и памћење.
Он је и диуретик, што значи да уколико пијете пред спавање, врло је вероватно да ћете се будити током ноћи са потребом да идете у тоалет.
Када није било АНТИБИОТИКА, људи су се ОВАКО ЛЕЧИЛИ белим луком: Рецепт стар 5.000 година!
Борба против короне: Медицинска сестра из Аустралије открива како да правилно заштитите себе и друге!
ПОБОЉШАЈТЕ РАД ШТИТНЕ ЖЛЕЗДЕ: Салату од ОВЕ намирнице обавезно уврстите у исхрану (РЕЦЕПТ)
Француски нутрициониста Паскал: Заблуда је да слаткиши гоје - ако их једете у ово време нећете добити ни грам!
Здравље жена: Како препознати и лечити вагиналне инфекције