OJAČAJTE PLUĆA: Evo kako da ih DETOKSIKUJETE i učinite otpornijim uz pomoć hrane i čajeva
Jednostavno je.
Zdravlje pluća u vreme pandemije koronavirusa je veoma bitno, zato morate znati kako da očistite pluća od toksina, kako bi vam bila što jača. To na prvom mestu podrazumeva prestanak pušenja, a zatim inhalacija koja pomaže, a nakon toga čajevi i hrana.
Predlažemo vam nekoliko prirodnih načina da očistite pluća, smanjite rizik od oboljenja i lepše dišete:
Osećate se UMORNO i SLABO? Možda patite od NEDOSTATKA OVIH MINERALA, evo kako to može da utiče na vas!
Potpuno DRUGAČIJE PUNJENE PAPRIKE: Pripremite ih po bakinom receptu, a sastojci su LAGANI i hranljivi
Inhalacija
Stari prirodni lek za prevenciju i lečenje disajnih puteva svakako je inhalacija. Osim što pomaže kod prehlade, kašlja i kijavice, odličan je lek i za otčepljenje sinusa. Za proces inhalacije koristite biljna eterična ulja koja imaju antibakterijsko i protivupalno dejstvo, kaš što su ulje eukaliptusa, čajevca, nane i žalfije.
Postupak je jednostavan. U 4dl proključakle vode nakapajte 4 kapi eteričnog ulja. Sagnite se nad toplom vodom, prekrijte glavu peškirom i udišite isparenje, nemojte da preterate sa eteričnim uljem jer će oinda miris biti jak, a inhalacija neprijatna zbog peckanja u nosu.
Takođe, možete s einhalirati nas čajem organske žalfije ili mente.
Hrana za zdravlje pluća - protivupalne namirnice
Konzumirajte protivupalnu hranu koja je bogata vitaminima, antioksidantima i mineralima. Ishrana je jedan od ključnih bnačina da sprečite i podstaknete izlečenje upale pluća, a preporučujemo sledeće namirnice: trešnje, kurkuma, zeleno lisnato povrće, borovnice, masline, orasi, pasulj i sočivo.
Zeleni čaj
Ovaj napitak sadrži brojne antioksidante koji smanjuju rizik od infekcije i upalnih procesa u plućima. Zeleni čaj se naročito preporučuje pušačima i bivšim pušačima radi detoksikacije.
Istraživanje sprovedeno u Koreji na 1 000 odraslih osoba pokazalo je da ispitanici koji su pili dve šolje zelenog čaja dnevno imaju znatno bolju fubnkcionisanje pluća u odnosu na one koji uopšte ne kozumiraju zeleni čaj.
Vežbanje
Redovna i umerena fizička aktivnost pozitivno utiče na mentalno i fizičko zdravlje, smanjuje rizik od kardiovaskularnih bolesti i srčanog udara, ali i od oboljenja pluća.
Tokom vežbanja naprežu se svi mišići, kao i pluća, ali obezbeđujemo i veći nivo kiseonika i podstičemo brži rad plića - zbog toga i brže dišemo kada treniramo. Vežbanje je filter za naša pluća, pa zato ne zaboravite da svakog dana budete fizički aktivni.