КОНАЧНО ОБЈАШЊЕНО: Ево како треба регулисати ГРЕЈАЊЕ, а да прођете ЈЕФТИНИЈЕ
Сваког мучи питање да ли може да уштеди на рачунима током зиме
Шта је горе од зимског смрзавања напољу - кад уђете у ледену кућу коју не можете одмах да загрејете. Али, осим тога како да вам зими буде довољно топло вероватно вас мучи и питање да ли постоји начин на који можете да уштедите на рачунима за време зиме. Ово највише погађа куће које се греју на струју.
Прочитајте и :
Како уштедети, а да вам буде довољно топло и да ли је уопште добро да искључите грејање кад нисте у кући? Ово питање је најлакше онима који користе централно грејање јер се оно не плаћа по потрошњи, затим је мало лакше онима које користе ТА пећ. Пуните је док је јефтина струја, а када излазите из куће искључите вентилатор који издувава топао ваздух из ње. Топлота која се акумулирала док сте је пунили ће чинити ваш простор млаким, па га можете лако угрејати, укључивањем "издувавања" када дођете кући.
За остале типове грејања у које спадају разне плоче које се греју на струју и тако акумулирају топлоту ствари стоје другачије.
Можда сте прочитали или чули негде да грејно тело мора да ради напорније како би угрејало охлађени простор, али у питању је честа заблуда.
Истина је да је потребно више енергије да би се температура стана или куће одржавала на одређеној висини, него да се он поново загреје до те вредности. Како се онда и угрејати и уштедети?
Привредна комора Хрватске: Сарадња са Србијом ПРЕВАЗИШЛА ниво од МИЛИЈАРДУ евра (ФОТО)
Купите тремостат за електрични уређај који користите за грејање, монтирајте га и подесите на неку оптималну температуру, не више од 16 степени. То је сасвим довољно да се просторије не охладе, а опет, нећете потрошити превише струје да то озбиљније утиче на ваш рачун.
Кад се вратите кући само промените температуру на термостату, у ону која вама одговара.