Лото седмица је отишла у КУЧЕВО, а где са ДВА МИЛИОНА ЕВРА и у шта их уложити?
Лото седмица од 2,2 милиона евра отишла је у Кучево.
За овај новац у Србији је потребно радити 366 година у просеку. У таквим околностима питање је у шта уложити новац, а да инвестиција буде у исто време и сигурна и исплатива као да је могуће реализовати у Србији.
Добра вест за грађане: У ПЕТАК ПОЧИЊЕ ИСПЛАТА, ево до када ће ПАРЕ СТИЗАТИ НА РАЧУН
Време је да се поновите: Погледајте како у Србији можете купити аутомобил за мање од 200 ЕВРА!
ОВАЈ град помаже својим становницима: Одлучили да им поделе по 10.000 долара за лакши живот!
Злато
Злато је племенити метал који, посматрајући просек деценијама уназад, не губи на вредности. Његова цена у последње време рапидно је почала да расте, пре свега због корона вируса и инвеститора који беже у сигурнија улагања. За последњих годину дана, вредност једне унце је увећана за око 400 евра на 1.600 евра, а злато и у Србији постаје све популарнија инвестиција.
У нашој земљи је злато на светским тржиштима капитала могуће купити посредством неке од банака које тргују на иностраним тржиштима. Притом нећете добити злато као полугу, већ потврду да сте власник неке имовине у злату. То је похрањено у трезорима, најчешће у Швајцарској и када вам затреба новац практично продате потврду и добијате свој новац.
Некретнине
Некретнине су на нашем простору једна од најсигурнијих и најисплативијх видова инвестирања, и то годинама уназад. Цена квадрата у последње време континуирано расте па су тако на добити и они који их продају, али и грађани који некретнине изнајмљују.
Из Грађевинске коморе Србије тврде да је у "данашње време масовна појава" да се новац из штедње улаже у изградњу некретнина, али и да то нису кораци само предузетника већ и других грађана. Како кажу, било да купите стари објекат и да га реновиране или да градите нови, сасвим је свеједно, јер ће се свакако исплатити.
Цена квадрата на српским планинама попут Златибора, Таре и Дивчибара у последњих неколико година скочила је и за дупло, док је просечан квадрат у Београду поскупео за око 20 до 30 одсто.
Пољопривреда
Пољопривреда је несумњиво уносна грана, питање је само за коју се културу одлучити. Производња лешника, руколе, кукуруза и шећерне репе доносе највећу зараду произвођачима, резултати су недавно спроведене студије. Како стручњаци тврде, најрентабинија је производња поврћа и воћа. Пластеничка производња захтева мала улагања у почетку од 12.000 до 15.000 евра, међутим при добрим агротехничким мерама може да се исплати за годину дана.
Што се тиче воћа, на првом месту су орах и лешник из разлога што је велика тржишна тражња, нема га довољно и увози се, а тражен је и на светском тржишту. Ту је рецимо и козарство које добија на значају у последње време, као и пчеларство. Оно што је важно јесте да је пре било каквог улагања у производњу, потребнонаправити план о пласману робе.
ИТ сектор
Информационе технологије данас су у жижи интересовања. Извоз ИТ услуга из Србије достигао је прошле године 1,422 милијарди евра, што је раст од чак 25 одсто у односу на 2018. годину.
Било да се одлучите за одређени стартап, или неку посебну апликацију, велика је вероватноћа да ће се у будућности исплатити. И страни инвеститори се често окрећу улагању у ове области, пратећи прогнозе аналитичара.
Србија се налази на најважнијој светској стартап мапи и када инвеститори погледају у наш део света, на потезу између Естоније и Израела, једино што виде су Београд и Нови Сад. Тренутно у та два града постоји између 200 и 400 стартапова.
Орочена штедња
Орочена штедња у банкама доста је популаран вид чувања новца, међутим због ниских каматних стопа све је мање исплатива. Будући да је ризик од банкрота банке релативно мали, а постоји чак и државно осигурање депозита до 50.000 евра, може се рећи да је орочена штедња сигуран начин улагања. Што се тиче камата, оне се данас у просеку крећу до око 0,3 одсто годишње на орочене евре.
Деонице
Потенцијално уносно улагање, али и веома ризично. Цене појединих деоница могу порасти неколико стотина одсто у само неколико година, али је веома тешко препознати када и које деонице ће имати највиши принос. Деонице су такође подложне цикличким кретањима везаним уз добра економска времена и рецесије, које периодично долазе сваких 5-10 година. С друге стране, акције су постале врло ризично улагање услед вируса корона, па и инвеститори "селе" своја улагања у неке сигурније токове. Не треба занемарити ни могућност потпуног губитка улога у случају банкрота фирме.
СВАКИ МЕСЕЦ СКЛАПАТЕ "КРАЈ СА КРАЈЕМ": Ови савети сигурно ће вам помоћи да лакше уштедите новац!
Просечна плата у Србији већа за 12 одсто: Достиже скоро 60.000 динара
ПЕНЗИОНЕРИ НА МЕТИ ПРЕВАРАНАТА: Обећају бесплатно путовање, а онда им скину кожу са леђа
Градским службеницима плата убудуће зависи од оцене грађана? Нови пропис од 1. марта ступа на снагу
"ЦЕНА СИТНИЦА, ПРАВА СИТНИЦА": Најскупљи хектар земље налази се на северу Србије, а цифра је ВРТОГЛАВА!