6 НАЈТРАЖЕНИЈИХ ОПЦИЈА ЗА ОБРАЗОВАЊЕ У 2023. ГОДИНИ: Плате и до 10.000 евра!
Погледајте колико шта кошта, где добијате само диплому а где стварно знање, шта су предности, а шта мане сваке од опција, и оно најважније колику зараду можете да очекујете.
Прочитајте основне информације у тексту испод, а попуните и кратак формулар на овом линку да бисмо вам проследили детаљније информације о свакој опцији, или опцијама које вас највише интересују.
1. Државни факултети
Сувопарно знање које се добије на крају завршеног државног факултета, не може да се пореди са знањем некога ко је тих неколико година већ прошао праксу, радио фрееланце, водио приватан бизнис или студирао на приватном факултету, а успут имао времена и да ради и стиче искуство.
2. Приватни факултети
Зашто се баланс све више помера од државних ка приватним факултетима:
- Некоме је због посла потребна само формална диплома, већ има и знање и позицију и не интересује га ни да долази на предавања;
- Неко неће да губи време на сувопарно градиво државних факултета, већ да се на приватном факултету концентрише на практична знања и директну комуникацију са професорима;
- Уз приватни факс човек има више слободног времена да се фокусира и развија у оним областима које га интересују, и да на крају буде конкурентнији на тржишту од некога ко је студирао државни факултет;
- Неко је започео факултет па никако да заврши, приватни факултети су идеално решење за такве случајеве, врло једноставно се ради пребацивање положених испита (поена).
Цене се крећу око 1.000 /- евра на годишњем нивоу, најчешће на рате, а последњих година су се искристалисали они најстабилнији, са квалитетним кадром, који све време јачају а нуде и квалитетне стручне праксе.
Попуните кратак формулар на овом линку да бисмо вам проследили детаљније информације о најрелевантијим приватним факултетима чије дипломе имају тежину на тржишту рада, ако размишљате о овој опцији.
*Напомена: аутор овог текста је завршио државни факултет још пре Болоње, без да је пао иједан испит, али сад кад бих вратио године, никад не бих поновио исту грешку, изабрао би приватни факултет и успут изучавао друге ствари везане за својприватни бизнис.
3. Занати
Све више чујемо коментар да ће занатлије зарађивати за коју годину више него програмери. Сматрам да ће и једни и други зарађивати много, занатлије, јер их једноставно има све мање и мање, а нових кадрова све мање, а ови други по инерцији, из Србије (или било које друге локације) могу да раде за било коју компанију у свету.
Наведите у коментарима у формулару за који занат сте заинтересовани, па можемо да вас повежемо директно са мајсторима који примају кадрове на обуку. Овде вам школа није пресудна, већ неко од кога имате да научите. Пар хиљада еур месечно вам не гине, мада познајем керамичаре који зарађују и преко 10.000 еур месечно и то у Србији, али то су врхунски мајстори.
4. Курсеви програмирања
Ово занимање није за свакога, не може "двојкаш" или "тројкаш" у школи да постане програмер. Да ли је до IQ-a или до посвећености и труда, није ни битно.
Ако сте ви или ваше дете мотивисани да одрадите додатни напор и да дођете у позицију да конкуришете за одлично плаћен посао који има неограничену тражњу попуните формулар.
Послаћемо вам информације која школа нуди најквалитетнији програм обуке, са ког одмах идете на одлично плаћену праксу нако које иде још боље плаћен посао. Овде је знање од пресудне важности. Не треба вам курс због дипломе, већ због стеченог знања.
5. Курсеви online маркетинга
Ово све више постаје ствар опште писмености, било да радите за друге, или за свој приватни бизнис. Имате одличне курсеве које организују наши људи, а имате и одличне курсеве и на иностраним online платформама. Неки су бесплатни, а неки плаћени. Ми смо увек за опцију "купујмо домаће".
6. Разни други курсеви (кувари, месари, инструктори итд...)
Овде су опције неограничене. Попуните у формулару у напоменама било који други курс који вам је интересантан.