ПОСАО ИЗ СНОВА: Ови Срби зарађују и до 2.000 долара месечно, ради се од куће, али има једна ЦАКА
Пекари више неће бити синоним за ноћни рад јер се у Србији појавила нова, модерна трећа смена.
Она ради за рачунаром и чине је махом млади менаџери, предузетници, дизајнери, диспечери, радници кол центара, маркетиншки стручњаци...
Због ниске цене радне снаге, солидног познавања енглеског језика и доступности интернета, наши грађани постали су идеални радници за фирме из Аустралије и Америке.
Тражите посао? Ова компанија жели радника који ће да излази са посла раније и пије пиво!
Једина препрека су временске зоне, које од њих захтевају да раде ноћу, а дан оставе за спавање. Процењује се да само у Новом Саду има око 3.000 људи којима радно време за компјутером почиње када падне мрак, а у Београду је та бројка барем четири пута већа.
За овај посао у Србији дају 900 евра: Када дођу на разговор, људи се пожале на једну ГЛУПОСТ
Диспечери, клијентска подршка и кол центри захтевају најмање компјутерског знања, односно најважнији предуслов је добро познавање енглеског језика. Ови послови нуде и најмању зараду од 500 до 1.000 долара. Маркетиншки стучњаци у просеку већ зарађују више од 1.000 долара, као и дизајнери, најчешће интернет страница. Најплаћенија су она занимања која захтевају компликованије вештине, попут програмера, 3Д аниматора или монтажера, који могу без проблема да зараде и више 2.000 долара.
Проблем је што ови послови подразумевају рад од куће, а иако некима у почетку та идеја буде примамљива, касније се испостави да је то напорно, па људи траже такозване коворкинг просторе да би могли "одлазити на посао", односно радити са другим људима.