ТРГОВЦИ, ИТ СТРУЧЊАЦИ И ДАЉЕ НАЈТРАЖЕНИЈИ, а ево до којих је радника најтеже доћи
На домаћем тржишту послова су у осам месеци 2019. године и даље били најтраженији трговци, ИТ стручњаци и машинци, док је као и претходне године, најтеже било доћи до фризера, кувара, зидара и столара
У истом периоду, регистрован је 17-процентни пораст броја огласа на том сајту, пошто је по истеку авуста 2019. године било објављено 32.402 расписаних радних места у односу на 27.689 активних огласа у првих осам месеци 2018. године.
Немачки инвеститори дошли у Чачак: Посао за 1.000 радника!
Поред пензије, зараде још коју пару: У Србији нема довољно трговаца, па су и пензионери иза каса!
ВЕЛИКА СТВАР ЗА МАЛИ ЗВОРНИК: Отвара се фабрика после 50 година
Са порастом броја огласа за посао, повећао се за скоро три одсто и број кандидата који су конкурисали на расписане позиције, те је у првих осам месеци ове године конкурисало преко 172.000 кандидата.
Категорије послова у којима су огласи најчешће објављивани су: трговина и продаја, ИТ, машинство, администрација и електротехнике. У ИТ области најтраженији су били: JavaScript Developer, Јава Developer, ИТ Хелп Деск / Support, .NET Developer и ПХП Developer.
С друге стране, најтраженије позиције ван ИТ области су биле: продавац, комерцијалиста, возач, магационер, телефонски оператер и административни радник.
Пријавите се за посао КОЊУШАРА - месечна плата 25.000 ЕВРА, обезбеђен смештај! Ево шта је потребно
ОВО ЈЕ ТРЕНУТНО НАЈТРАЖЕНИЈИ ПОСАО У СРБИЈИ: Потребна је само ОБУКА
Аутопут Подгорица - Колашин: Кинески радник заради скоро 5.000 евра, а знате ли колико црногорски?
На тржишту послова који не захтевају висок степен стручне спреме је и даље најтеже доћи до кадрова из области неге лепоте (фризер, козметичар), угоститељства (кувар, месар, пекар), грађевине (армирач, зидар ) и машинства (аутолимар, металоглодач, столар).
Средња стручна спрема је, како показује анализа, и даље траженија, јер су је послодавци тражили за више од половине укупног броја расписаних огласа за посао.
С друге стране, за свега 11 одсто послова био је неопходан завршен факултет или мастер, а за 35 одсто послова висока школа.
Почиње зимска сезона: Ево који су послови најбоље плаћени, месечна зарада и до 1.900 евра
Остварење сна и посао: Почела производња првих паметних телефона у Африци
Како најбогатији човек света бира ПАМЕТНЕ САРАДНИКЕ?
Поново је, како је оцењено, забележено неслагање у понуди и потражњи кроз стручну спрему кандидата који су конкурисали на понуђене послове, тако да су у потрази за послом у већој мери били кандидати са завршеном вишом школом, факултетом и мастером, него кандидати са средњом стручном спремом.
БОНУС ВИДЕО: ВИДЕО КОЈИ ЈЕ РАСПЛАКАО СВЕТ: Сиромашни дечак спрема оброк свом маленом брату ПОПУТ ПРОФЕСИОНАЛЦА