ЛОПОВЛУК АДМИНИСТРАЦИЈЕ У ПРИШТИНИ: Албанци отели 200 МИЛИЈАРДИ српске имовине!
На КиМ се на најподмуклији начин крше имовинска права, а имовина стотине наших фирми препродата испод реалне вредности.
Рудници на Космету, хидроелектрана "Газиводе", ски-ценатар Брезоваца, само су неки од објеката које косовски политичари својатају као "националну имовину Косова". Српски завничници им одговарају да катарске књиге тврде другачије.
НАСТАВАК ДИЈАЛОГА У БРИСЕЛУ: Сутра разговори о телекомуникацијама
Ова тема ће ускоро покренути у бриселском дијалогу, где у оквиру преговора о телекомуникацијама, Приштина покушава да имовину "Телекома Србије" прогласи власништвом "Телекома Косова", упркос документацији коју поседује српска страна, а која показује шта је чије.
Телеком нажалост није једини. Вредност "Железница Србије " која износи више од 206 милиона евра, косовски политичари су одавно уписали на "Железницу Косова". Исту судбиу доживели су и Површински копови "Косово", "Електрокосмет", аеродром "Приштина" и многи други. Привредна комора Србије објавила је да наша држава на подручју Косова има имовину вреднију од 200 милијарди долара.
На КиМ није угрожена само имовина државе Србије, већ и приватна. Представници Срба на Косову упозоравају да је недавно у косовској Скупштини усвојен закон о Агенцији за за имовину која би требало да наследи надлежност постојеће Агенције, а која до сада није донела ни једну одлуку у корист Срба и њиховог власничког права.
АЛБАНЦИ НАСТАВЉАЈУ ДА ВРШЕ ТЕРОР: Одбијен захтев Марка Ђурића да посети Пећ
Нови закон омогућиће трајно отуђене српске имовине јер - Агенција ће добити дискреционо право да упоређује српску и албанску документацију и без икакве контроле доноси одлуку ко је власник - објашњава Славко Симић, председник листе "Српска". Такође, она може и да објави оглас у албанским медијима који нису доступни Србима, поготово расељеним, и објави расправу о одређеној имовини и позове власника да се јави у одређеном року.
На Космету је, према подацима Канцеларије за КиМ до 1999. било регистровано 509 српских друштвених и јавних предузећа. Само у првих неколико година од формирања Агенције приватизовано је 300 њих и продајом добијено 352 милиона евра.
ЂУРИЋ О ЗАБРАНИ ОДЛАСКА У ПЕЋ: Најсрамотнији атак на верске слободе Срба на Косову и Метохији
Приштина упорно избегава да не преговарачки сто стави питање имовине, на чему Београд стално инсистира. Нове приватизације су недопустиве док се не у Бриселу не реши ово питање и формира Заједница српских општина.