"КОРОНА ТАКСА" ЗА НОКТЕ: Београдске маникирке почеле да наплаћују и отказивање термина
Откако су и на нашем тржишту завладале разне технике за сређивање ноктију, с акцентом на геловима и гел лаковима за нокте, чини се да су козметички салони додатно добили на значају
Иако и данас можемо наћи разне цене, као пре неколико година када је тренд завладао, па су оне углавном биле приступачне, чињеница је да у главном граду наше земље постоји доста локала са високим ценама услуга.ж
ИМЕ НА БИЛБОРД АКО ПАРКИРАТЕ НА МЕСТО ЗА ИНВАЛИДЕ? Једна земља региона нашла решење за оне који крше правила
КУПОВИНА СТАНА У ИЗГРАДЊИ КАО НАЈВЕЋИ ИЗАЗОВ: Ово су замке на које морате обратити пажњу у Србији
Данас је Светски дан штедње: Ево зашто је битно да чувате новац и на шта треба да обратите пажњу
Према речима козметичара, салоне углавном посећују жене, а најтраженија услуга је сређивање ноктију, на разне начине: било да се ради о класичном маникиру или другим техникама.
Ако погледате око себе, видећете да свака друга жена или девојка има гел/гел лак на ноктима, што аутоматски чини да салони, односно маникири ову услугу препознају као изузетно тражену, односно да је добро наплате. Како се појавила корона, увели су и тзв. корона таксу.
Али, једна Београђанка је доживела нешто врло необично.
- Сматрам да салон има право да формира цене које жели, јер су услуге које пружа "луксуз" у данашњем свету. Сваки клијент може да пита за цену и добије одговор, или да погледа ценовник, тако да са тим немам проблем, иако мислим да многи салони претерују са ценама - каже она.
Како каже, "салони треба да буду свесни да за једну своју услугу, коју ураде за сат или два, зараде нечију целу дневницу, уз минимални трошак материјала". Ипак, она бахатост одређених козметичара види као реакцију на "закон понуде и потражње".
- Једноставно, када имају посла, зараде много, а посла има за оне који раде или изванредно или по ниским ценама. Али, примећујем да се после ванредног стања доста тога променило - додаје она, и апелује на подизање цена услуга.
Али, ту није крај. Тек се изненадила када јој је маникирка тражила новац за услугу коју јој никада није пружила.
- Звала сам је дан раније да јој откажем термин, дакле, не сат времена раније. Рекла ми је да то није у реду, јер она сада не може никога да "убаци" у мој термин. Ја сам, притом, имала добар разлог зашто отказујем (породични проблеми), али и да није било тако - каже Београђанка.
- Данас живимо у таквом свету и таквим темпом да је веома тешко организовати се и знати свој план унапред, посебно када живите у Београду. Чула сам од неких другарица да морају да закажу 10 дана или две недеље раније термин. Мислим да је све то са салонима отишло предалеко - додаје она.
Маникирка је у првобитном разговору обавестила и да њен салон има одређена правила, о чему може да се информише путем сајта и друштвених мрежа, те да свако ко откаже термин "касно", мора да плати услугу, иначе неће моћи да закаже наредни термин.