БИТКОИН НЕ ПРЕСТАЈЕ ДА РАСТЕ: Поново забележена вредност седам одсто виша у односу на претходни дан
Биткоин, иначе, расте месецима уназад, уз благе падове
Варљива, најпознатија криптовалута опет је у расту, и тренутно вреди 54.300 долара.
Вредност свих биткоина је јуче поново премашила билион долара, пошто је цена криптовалуте скочила.
ШТА СУ ДИГИТАЛНИ СЕРТИФИКАТИ О ВАКЦИНАЦИЈИ? Нису исто што и "ковид пасош", познато где све можемо да путујемо с њима
ВЕЛИКЕ НОВИНЕ У ПОСЛОВНОМ СВЕТУ: Нема више разлике у платама супротних полова, од сада једнакост
КАКО ЋЕ СЕ СРБИЈА ИЗБОРИТИ СА КОРОНА КРИЗОМ? Почело осмишљавање туристичких стратегија, познато шта је у плану
Дигитални новчић је проширио добитке, достигавши 24-часовни максимум од 54.348,57 долара у раним поподневним сатима у Сингапуру, што је скок од око 7%, него у исто време претходног дана.
Ово је тек други пут икада да је вредност биткоина премашила један билион долара, а прекретница се десила 19. фебруара ове године. То је трајало тада неколико дана.
Биткоин, иначе, расте месецима уназад, уз благе падове.
Остале криптовалуте му нису ни "за петама". Подсећамо, недавно је постигнут и максимум од 58.332,36 долара вредности једног новчића.
Дигитална валута је ове године порасла за више од 80%, а у последњих 12 месеци чак 570 одсто.
За то је одговорно неколико фактора - најпре је то било неповерење у стабилност валута, а онда су уследиле и неке значајније куповине од компанија као што су Тесла, Square и Microstrategy.
У недељу је кинески произвођач апликација, Меиту, рекао да је купио не само биткоин, већ и другу популарну, а то је Ether, са мреже Ethereum, која је трговала по цени од 1.836,73 долара.
Компаније такође врше аквизиције у домену криптовалута. PayPal је у понедељак рекао да ће купити фирму за заштиту криптовалута, под именом Цурв. Присталице биткоина често га називају "дигитално злато", јер га доживљавају као заштиту од инфлације и потенцијално "сигурно уточиште" када наступе кризна времена за улагаче.
Неки тврде да лабава монетарна политика, попут ниских каматних стопа и куповине имовине од стране централних банака широм света, "нагриза" вредност фиат новца, попут америчког долара, те да биткоин представља бољу алтернативу за инвестирање.