И Немци иду у арбајтинг! Високообразовани се исељавају МАСОВНО, а знате ли КУДА БЕЖЕ?
Већина немачких емиграната одлази у иностранство због посла и више новца
Међу њима је највише академских грађана, а најпопуларнија дестинација за Немце је суседна земља која има немачко говорно подручје. Немачки емигранти претежно су високообразовани академски грађани у најбољим годинама: 76 одсто њих има универзитетску диплому или су доктори наука, дакле три четвртине, мада само четвртина немачког станивиштва има високо образовање. Већина је стара између 20 и 40 година. То произилази из студије Савезног завода за истраживање становништва.
На руском Арктику планиране инвестиције од 218 милијарди евра!
ОВОЛИКО ЗАИСТА КОШТА ЖИВОТ У НЕМАЧКОЈ: Трећина плате за стан, 40 евра ручак, а тек бачен опушак МОЖЕ ДА ВАС ОЈАДИ!
Према овој студији, велики део испитаника је емигрирао из професионалних разлога.
- Често се ради о следећем кораку у каријери - рекао је политиколог Андреас Ете приликом представљању резултата студије у Берлину. Само 18 одсто испитаника је одговорило да Немачку напушта због незадовољства животом у овој земљи.
За већину емигранта одлазак у инистранство се и финансијски исплатио.
- Више од 60 процената испитаника рекло је да им је нето приход домаћинства у иностранству 'бољи' или 'много бољи' од плате коју су имали последњих месеци у Немачкој - рекао је Ете. У просеку, нето лични приход се повећао за 1186 евра месечно.
То велико повећање прихода остаје чак и када се у обзир узме различита куповна моћ земаља у којима су Немци емигрирали. Показало се да су од повећања нето прихода у иностранству профитирали сви емгранти, а поготву они који немају високу стручну спрему. Међутим, постоје и негативне последице емиграције: за 40 одсто исељеника друштвени контакти су се у иностранству мало погоршали.
Према Савезном заводу за истраживање становништва, у иностранству тренутно живи око четири милиона Немаца. Сваке године у просеку 180.000 немачких грађана напусти земљу. У истом периоду око 130.000 се врати. Због тога Немачкој не прети трајни губитак квалификованих радника, такозвани "одлив мозгова". Студија показује да је боравак у иностранству обично привремен и траје само неколико година. Политиколог Андреас Ете каже да би се пре могло говорити о "циркулацији мозгова".
У протеклих десет година Швајцарска је била далеко најпопуларније одредиште немачких емиграната. Скоро 200.000 Немаца преселило се у суседну земљу. 127.000 је отишло у Сједињене Америчке Државе, 108.000 у Аустрију и 82.000 у Уједињено Краљевство.
Стопа исељеника из Немачке је са 5,1 одсто релативно висока у односу на друге индустрисјке земље. Тако се на пример из САД исељава 0,7 одсто становништва, из Јапана 0,6, док Пољска ту бележи високих 10 процената.
Ова студија Герман Емигратион анд Ремигратион Панел Study (ГЕРПС) потпуно је преокренула традиционални приступ истраживања миграције: не истражује имигранте у њиховој циљној земљи, већ се концентрише на емигранте из одређене земље који одлазе на различта у месту свету.
Ову студију је Савезни завод за истраживање становништва из Визбадена радио заједно са социолозима са Универзитета Дуизбург-Есен. Анкетирано је више од 10.000 немачких држављана у доби од 20 до 70 година који су се преселили у иностранство у периоду између јула 2017. и јуна 2018. године или су се у истом периоду из иностранства вратили у Немачку.
БУДУЋНОСТ ПУТОВАЊА: Данска ускоро представља ВОЗОВЕ НА БАТЕРИЈЕ!
НЕЋЕ ВИШЕ ВОДИТИ КОМПАНИЈУ: Оснивачи "Гугла" се повлаче!
ЕСКОБАРОВ БРАТ ПОКРЕНУО БИЗНИС: Због ове рекламе му се подсмевају! (ВИДЕО)
Оснивач "Алибабе" му гледа у леђа: Пони Ма је нови НАЈБОГАТИЈИ Кинез, а ево чиме се бави
МЕДВЕДЕВ ЗАГРМЕО: "Ако нас искључите из платног система, схватићемо то као ОБЈАВУ РАТА!"
Ово су знаци да вам је потребна ПРОМЕНА ПОСЛА (ВИДЕО)