Љајић поручио: У петак разговори у Скопљу о извозу српског брашна у Македонију
Македонски премијер Зоран Заев је претходно изразио наду да ће се ускоро пронаћи решење за спор око извоза српског брашна
Потпредседник Владе и министар трговине, туризма и телекомуникација Србије Расим Љајић изјавио је данас да ће у петак у Скопљу бити одржан састанак с циљем решавања проблема отежаног извоза брашна из Србије на македонско тржиште.
Прочитајте и:
Љајић је рекао да је јутрос од македонског министра пољопривреде добио информацију о измени правилника.
- Заказали смо састанак у петак у Скопљу, и ја се надам да ћемо успети да пронађемо неко решење које ће бити пре свега у интересу привредника и из једне и из друге земље, и које неће угрозити спољнотрговински промет у једном и у другом правцу и које нас неће натерати да предузимамо било какве контрамере - рекао је Љајић новинарима.
Велика НАВАЛА за "Узми рачун и победи": Стигло готово МИЛИОН коверата
Србија, како је додао, избегава предузимање тих мера, "јер знамо да су на штету пре свега привредника и наших укупних економских односа".
Љајић је јуче телефоном разговарао са министром пољопривреде, шумарства и водопривреде Македоније Љупчом Николовским о начинима за решење проблема отежаног извоза брашна из Србије на македонско тржиште.
До разговора Љајића и Николовског је дошло након што је влада у Скопљу променила увозне процедуре и начин издавања контролних маркица.
Македонски премијер Зоран Заев је претходно изразио наду да ће се ускоро пронаћи решење за спор око извоза српског брашна у Македонију.
ГРАЂАНИ, ПАЖЊА: Рок за плаћање доприноса за јануар истиче СУТРА
Према писању медија, српско пословно удружење "Житоунија" оптужило је раније македонске власти да су недавно уведеним мерама учиниле да увоз брашна из Србије буде "готово неисплатив".
Они су затражили и да Србија уведе контрамере на увоз пољопривредно-прехрамбених производа из Македоније.
СВЕ ПО ЗАКОНУ: Ево у ком случају можете добити ПРИНУДНОГ УПРАВНИКА иако живите у КУЋИ, а не у СТАНУ
За српске произвођаче, Македонија је треће извозно тржиште на које се годишње пласира 30.000 до 40.000 тона брашна.