НИЈЕ ОСТАЛО МНОГО ВРЕМЕНА ЗА ПРИЈАВУ! Једној групи грађана новац је већ легао - ОВО су све информације
Овај јавни позив је накнадно продужен, чиме је обезбеђено додатно време за пријаву.
Исплата субвенција по хектару је почела 24. априла, а јавни позив ће бити отворен све до 31. маја. У Министарству пољопривреде наводе да до сада није био случај да у року од три недеље од пријаве, пољопривредници добију и средства.
МЕЛОНИ ЋЕ МОРАТИ ПОВУЋИ ДРАСТИЧНЕ ПОТЕЗЕ? Хоће ли Италија изаћи из кинеске иницијативе "Појас и пут"?
ОВАКО МОЖЕТЕ ДА УШТЕДИТЕ 500 ЕВРА Једноставни трикови, а потребне су вам само три кутије
"ТО БИ БИЛА КАТАСТРОФА ЗА ЦЕО СВЕТ" Тајван упозорио на разорне последице по глобалну економију у случају рата са Кином
Паори ће по хектару добити по 9.000 динара, односно 6.000 плус 3.000 динара регрес за гориво, а средства се исплаћују одмах по обради захтева, како би што пре дошли до новца који им је потребан за сетву. До сада се за овај подстицај пријавило нешто мање од 200.000 пољопривредних газдинстава.
Како би што већи број пољопривредника могао да добије ову врсту подстицаја, ове године је померен датум пресека стања регистрованих газдинстава и продужен све до краја трајања јавног позива, док је раније било прописано да могу да конкуришу пољопривредна газдинства која су била регистрована до септембра претходне године.
Министарство пољопривреде је до сада пустило четири јавна позива за субвенције, а пријаве преко е-Аграра теку по плану, што се тиче премија за млеко ту је, кажу, оборен рекорд и пријављено је двоструко више пољопривредних произвођача него прошле године.
Овај јавни позив је због тога накнадно продужен и затвара се 24. априла, чиме је обезбеђено додатно време за пријаву, а млекари ће новац добити у наредних 30 дана. Прошле недеље је пуштена и мера за квалитетна приплодна грла, као и за субвенције за краве за узгој телади за тов.
Ова година је рекордна по издвојеном новцу за пољопривреднике, опредељено је 80 милијарди динара, што представља пет одсто укупних пореских прихода буџета. Ако новцу који држава директно издваја додамо средства из кредита за инвестиције у пољопривреди и ИПА фонда укупна улагању у пољопривреду за 2023. годину износе више од 84 милијарди динара.
Заинтересовани пољопривредници могу до 22. маја да подносе захтеве и за добијање подстицаја за тов јунади, свиња, јагњади и јаради.
Захтеви се, како је објавила Управа за аграрна плаћања при Министарству пољопривреде, подносе преко платформе еАграр, односно портала еПодстицаји за грла предата кланици или извезена, односно упућена на територију Косова и Метохије од 1. јула прошле године.
Упутство за подношење захтева за субвенције, као и текст јавног позива могу се наћи на сајту Управе за аграрна плаћања. Захтев се подноси посебно, за сваку врсту товних грла, с тим да се за исту врсту подноси један захтев за остваривање права на подстицаје.