ПЛЕМЕНИТИ МЕТАЛИ НА МЕТИ КУПАЦА: Порасле цене сребра и злата
Племенити метали последњих недеља су на мети купаца.
Светске економије користе различите приступе за ефикасно управљање огромним издацима потребним за поновно покретање својих привреда. Огромна количина капитала исцурила је кроз централне банке и њихову врло флексибилну монетарну политику.
ОД ДАНАС СТУПАЈУ НА СНАГУ МАЊЕ РАТЕ КРЕДИТА: Ево која група грађана има право на њих
ЛУКАВ ТРИК ПУТИНА: Ево како је спасио руско злато из канџи западних банака
ВЕЛИКА ЗАРАДА СА МИНИМАЛНИМ УЛАГАЊИМА: Само 10 ари ОВЕ БИЉКЕ може да вам пружи више од 2.000 евра
Као резултат тога, сведоци смо повећања цена и злата и сребра. Од првог дана у јуну, када се злато трговало на нижим 1.671 до садашњих 1.812 долара, цена по унци злата порасла је за око 125 долара, што је око 6,9 одсто нето добити у око месец и по.
Само у последња четири месеца унца злата на светским тржиштима поскупела је за готово четвртину, с око 1.475 долара крајем марта на више од 1.810 америчких долара где јој се цена креће протеклих неколико дана. Највишу номиналну цену злато је досегнуло крајем 2011. године.
Сребро је такође добило замах. Сребро је у последњих седам недеља поскупело за 2,20 долара, или 11,1 одсто вредности у овом кратком времену. Више од половине производње сребра одлази у смеру индустрије, највише у соларни сектор. Индустријска роба, попут базних метала, имала је нагли раст током последња три месеца, а цена сребра такође је почела да одражава тај пораст.
Фундаменти који су цену злата и сребра драстично подигли већ су створили потребно окружење како би племенити метали наставили да расту и можда тргују изнад рекордне цене.
Сигурно је да ће последице пандемије трајати дуже ако се не створи вакцина. Такође је јасно да ће директни резултат великих издатака земаља широм света - који имају за циљ да помогну својим грађанима и економски подстакну покретање привреда - имати негативне ефекте у годинама које долазе.
Аутокомпаније позајмљују огромне паре, али једна је претерала: ФОЛКСВАГЕН ДУЖАН КАО ОСАМ СРБИЈА!
Шта се дешава у Бриселу: Преговори око пакета за опоравак показују старе поделе у ЕУ?
ПЉУШТАЛЕ ЖАЛБЕ: Ево на шта су се НАЈЧЕШЋЕ грађани жалили инспекцији током ВАНРЕДНОГ СТАЊА у Србији
КОРОНА ВИРУС ИМ НЕ МОЖЕ НИШТА! Захваљујући вредним радницима у Милошевој Црнући ничу нови километри асфалта (ФОТО)
Тешке теме, још тежи договор: Лидери ЕУ још увек без консензуса о пакету за опоравак!