"ПРИХОД ОД 69 МИЛИОНА ДИНАРА И НЕЋЕ ДА ПЛАТЕ ПОРЕЗ" Премијерка о фриленсерима: Настављамо преговоре!
Премијерка је рекла да није реално да радник из Трстеника плаћа порез, а онај на интернету не.
Председница Владе Ана Брнабић каже да се разговори са представницима Удружења радника на интернету настављају како би се дефинисале категорије за плаћање пореза.
Брнабићева је на ТВ Прва навела да постоје људи који су на онлајн клађењу зарађивали и више од 50.000 евра годишње и да је невероватно да неко жели да унесе тај новац у Србију, а да мисли да не треба да плати порез.
БИТКОИНУ ПРЕТИ РИВАЛ? Нова криптовалута достигла рекордну вредност, дневне трансакције невероватно високе
КВАДРАТ ЗА 8.754 ЕВРА! Цене некретнина у Београду као да су од злата, које локације су најскупље у престоници?
СРБИЈА ЛЕЖИ НА БЛАГУ: Налазиште јадарита прославило је нашу Земљу, а шта би све требало о њему да знамо?
- Од тог пореза плаћамо плате здравственим радницима, градимо путеве, вртиће, школе. Волела бих да видим државу на свету где можете да приходујете 50.000 евра, а да не платите порез. Нема те државе. Настављамо разговоре - каже Брнабићева.
Она је рекла да је састанак са представницима тог удружења у згради Владе Србије био изузетно тежак, због различитих погледа на то питање.
- Инсистирала сам да дефинишемо ко тачно представља удружење, о којој категорији разговарамо. Не могу да прихватим да неки људи који су остварили приход од 69 милиона динара мисле да је у реду да се не плати порез. Ја мислим да није - каже Брнабићева.
Упитала је зашто би неки предузетник из Калуђерице или Трстеника плаћао порез, а не и онај ко ради на интернету.
- Ако имате људе који издају стан на дан на Студентском тргу, то је огроман новац и да им не падне на памет да плате порез, те ствари не разумем - навела је премијерка.
Нагласила је да треба да се уздамо у правну државу и владавину права, те да су представници удружења, пре изласка на улични протест, имали најмање три инструмента на располагању. Навела је да је то жалба на решења и додала да ниједна жалба на та решења није стигла.
- Репрограм дуга, отписивање дела камате, о томе морамо да причамо, систем морамо да чувамо. Ако га не чувате улазите у простор корупције. После много година имамо систем - каже Брнабићева.
Подсетила је да је систем за паушалце решен пошле године, тако да они сада електронски уносе параметре за израчунавање пореза.