СЈАЈНА ВЕСТ ЗА СРБИЈУ: Видео самит "Блокчејн технологије" шанса је за сарадњу компанија Србије, УАЕ и Индије
Блокчејн секција ПКС је активно укључена и у активности Радне групе Владе Србије која која се бави израдом нацрта криптоимовинског регулаторног оквира у Републици Србији.
- Блокчејн (blockchain) видео самит Србије и Уједињених Арапских Емирата (УАЕ) биће одржан у октобру са циљем повезивања и унапређења сарадње фирми у иновативним и брзорастућим технологијама. Скуп, на коме ће учествовати велики број представника компанија и експерата из наше земље, УАЕ и Индије, биће организован уз подршку Привредне коморе Србије (ПКС) и Привредне коморе Дубаија - најавио је Марко Селаковић, руководилац Канцеларије ПКС у УАЕ.
ВИРТУЕЛНА ПУТОВАЊА У ВРЕМЕ КОРОНЕ: Србија на дигиталној туристичкој мапи света
ДОБРЕ ВЕСТИ ЗА НАШЕ ПОЉОПРИВРЕДНИКЕ: ЕУ повлачи мере контроле извоза малина из Србије
РАСТ ИНДУСТРИЈСКЕ ПРОИЗВОДЊЕ У СРБИЈИ: Ово су били најуспешнији сектори у јуну
- Изузетно је признање да партнери из Привредне коморе Дубаија препознају намеру Србије да се позиционира као лидер у развоју блокчејн технологије у региону и Европи. Уједињени Арапски Емирати једна су од најиновативнијих економија света, са изузетно широким спектром примене блокчејн технологија у разним сферама живота и пословања. Уз укључивање Индије, као једног од глобалних лидера у домену ИТ индустрије, овај виртуелни самит отвориће прилику за пословно повезивање компанија Србије, УАЕ и Индије - рекао је Селаковић.
Истиче да је, у новој пословној реалности, стварање могућности за развој иновативних решења и унапређење пословања приоритет Канцеларија ПКС у УАЕ.
Блокчејн технологија једна је од најмлађих грана ИТ индустрије. Прва асоцијација код већине, при помену блокчејн технологије, је трговина крипто валутама. Међутим, блокчејн у овом тренутку има примену свуда где се налази било која врста трансакција, а служи и као алат за праћење робе. У Србији данас постоји преко 20 компанија које су специјализоване у развоју блокчејна, док све већи број фирми у својој понуду клијентима нуде и блокчејн, објаснио је Марјан Стојановић, секретар Удружења за електронске комуникације и информационо друштво ПКС.
- Влада Србије је препознала блокчејн технологију као најбрже растућу грану ИТ сектора у Србији и новом регулативом биће омогућен додатни подстицај инвестирању у блокчејн компаније, што ће допринети њиховом развоју и конкурентности на светском тржишту - оценио је Стојановић.
Подсећа да је у оквиру Удружења формирана Блокчејн секција са циљем развоја активности на унапређењу примене ове технологије у различитим областима у Србији.
Блокчејн секција ПКС је активно укључена и у активности Радне групе Владе Србије која која се бави израдом нацрта криптоимовинског регулаторног оквира у Републици Србији.
ПОСЛЕ ВИШЕ ОД 30 ГОДИНА, ЖЕЛЕЗНИЧКИ САОБРАЋАЈ ПОНОВО ЖИВИ: Од Београда до Ниша за само 27 МИНУТА
"МОЈА ПРВА ПЛАТА": Ко све има право на новац из државног буџета и како да се пријавите?
ИНСПЕКЦИЈА ЗАТВАРА ГРАДИЛИШТЕ, ЧЕШЉА "РАД НА ЦРНО": Ево шта доноси нови Закон о безбедности и здрављу на раду
ЕВО КО ЋЕ СВЕ ДОБИТИ МИНИМАЛАЦ: Ове услове морате испунити ако желите помоћ од државе
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ГРАЂАНЕ СРБИЈЕ: Како да наставите отплату кредита након мораторијума? У окторбу ТРИ ОПЦИЈЕ