КО И ДАЉЕ КОРИСТИ ПЕЈЏЕРЕ И ЗАШТО: Застарела технологија, али има нешто што ниједна друга нема
Пејџери су једносмерни у комуникацији и скупи, али њихове предности ниједан савремен систем није успео да достигне
Пејџери су један од главних синонима деведесетих, и ретко где могу да се виде данас, али заправо их користи и даље 10 посто популације у свету, како показују најновија истраживања. Наиме, тих десет одсто људи и даље користи пејџере, што кошта чак 6.6 милиона фунти годишње.
У извештају који је објавила компанија Комон Тајм, наводи се да су пејџери ограничени јер не подржавају двосмерну комуникацију, а и скупи су. Међутим, највише се користе у здравству, а потом као главни алат докторима.
Замена од скоро 130.000 пејџера уз коришћење мобилног софтвера би могла сачувати 2.7 милиона фунти годишње.
У ОВОМ хотелу можете да изнајмите НАЈНЕОБИЧНИЈЕ друштво и кошта САМО 3.5 евра за ноћ! (ФОТО)
Фантастична прилика: У овој земљи најмања плата је 1.400 евра, а очајнички су им потребни радници
Рован Причард Џоунс, главни службеник за клиничке информације у Ст. Хеленс болницама, рекао је:
- Пејџери представљају технологију 20. века и представљају ранији инструмент за комуникацију. Доктори су навикли на њега, јер им само он даје осећај хитности, за разлику од мобилних телефона.
У извештају се закључује да пејџери "више не могу да постоје у Националном здравственом систему", рекавши да је то изненађујућа "опрема која је у прошлости толико ослабљена у ванредним ситуацијама".
Међутим, Џеф Хол, из Центра за информатику у Лидсу, каже:
- Пејџери изгледају као стара технологија, али они и даље постоје искључиво због својих високих нивоа отпорности. Они су једноставни за коришћење, тј. позиви могу бити обављени притиском једног броја, постоји ревизијски траг, уређај је лак за ношење, а батерија траје месецима, а не сатима.