ЖЕНЕ И БИЗНИС У СРБИЈИ: Ретко су власнице фирми, плате им мање за 30%
Жене у Србији су за исти посао 30 одсто мање плаћене од мушкараца, упозорила је потпредседница Владе и председница Координационог тела за родну равноправност Зорана Михајловић и поручила да ће то владино тело наставити да ради на економском оснаживању жена и њиховом већем укључивању у политички живот.
Михајловићева је током обиласка фабрике за производњу штикли и доњих делова обуће "Пластомет", чији је власник жена, истакла како је то реткост у Србији, с обзиром да су обично власници предузећа мушкарци.
"Зато сам данас овде да их подржим и кажем да ћемо као Кооридинационо тело за родну равноправност да им пружимо подршку колико год је то могуће", истакла је Михајловићева.
Она је подсетила да је "Пластомет" почео да ради пре 25 година са свега двоје - троје запослених, док их данас има 32 и честитала власници Лалици Глигоријевић на огромном труду и успеху.
Михајловићева: Сви морају да се укључе у процес родне равноправности
Потпредседница владе је рекла да Србија иде напред по питању родне равноправности, али да сви морају да се укључе у тај процес. Михајловићева је такође рекла да Влада Србије спроводи програме за женско предузетништво, на пример са Привредном комором Србије, чији је председник члан Координационог тела за родну равноправност, као и са Фондом за развој, у којем постоји посебан одсек за женско предузетништво.
"Морамо жене економски да оснажимо, као што је важно и да их више укључимо у политички живот", поручила је Михајловић.
Власница "Пластомета" Лалица Глигоријевћ је истакла како јој много значе подршка државе и Координационог тела за родну равноправност.