Ивана Жигон на телевизији након 3 деценије: У серији "Нобеловац" припала јој улога ове моћне жене
Позната глумица тумачи жену која је померала границе тадашњег времена, чије деловање је оставило траг и у данашњици.
На Провом програму РТС-а, емитовано је већ четири епизоде серије "Нобеловац", чији ауторски тим је осам година прикупљао грађу и консултовао све расположиве изворе како би што аутентичније представили личност Иве Андрића.
Гледаоци су кроз емитоване епизоде имали прилику да се упознају са каталогом личности које су биле део епохе нашег најпознатијег књижевника, а ово остварење дало је прилику многим глумцима да први пут или након дужег времена заблистају на телевизији.
Кога све гледамо у серији "Нобеловац"
Публика је имала прилику да у "Нобеловцу", већ у првој епизоди, након 30 година паузе, види глумицу Весну Пећанац.
У серији је као једини и прави избор заблистала и босанскохерцеговачка глумица Селма Алиспахић и то у улози Андрићеве супруге, Милице Бабић.
Свој тренутак у наредним епизодама добиће и млади хрватски глумац Игор Јуринић, који је се наћи у роли младог Иве Андрића.
Посебно место у срцу публике заузела је глумица Александра Плескоњић Илић, која тумачи чувену Исидору Секулић.
Ивана Жигон у серији након готово три деценије
Међу набројаним именима, уписало се име и глумице Иване Жигон, кћерке чувеног глумачког пара Стеве и Јелене Жигон.
Ивана је оживела лик Јулијане Луле Вучо, супруге југословенског књижевника Александра Вуча, ког у "Нобеловцу" тумачи Светозар Цветковић.
Ивана Жигон последњи пут се појавила на филму 2004. године, а у серији давне 1996. године.
Телевизијска публика ову даму није имала прилику дуже време да гледа на малим екранима, што се променило у 4. епизоди серије "Нобеловац", која носи назив "Свечаност".
Ко је била Јулијана Лула Вучо?
Јулијана Лула Вучо била је модискиња и публициста. Школовала се у Београду, Ници и Паризу, где је завршила две године Медицинског факултета.
Заједно са супругом Александром Вучом вратила се у Београд 1920. У породичним и пријатељским везама са члановима београдске надреалистичке групе, повремено је учествовала у уметничким и организационим активностима.
Бавила се модом и радећи са Елзом Попс, самостално је отворила кројачку радњу за женска одела у породичном стану у Господар Јевремовој 32а, у Београду.
После II светског рата посветила се издавачком послу. Била је уредница модног листа Укус.
Заједно са Милицом Бабић, супругом Иве Андрића, објавила је публикације "Лепо и практично одевање" и Савремени кувар.
Учествовала је у оснивању књижара "Култура" и "Југословенска књига", као и у организовању изложбе Уметност на тлу Југославије, одржане у Паризу и Риму.
Била је запослена у Издавачком предузећу "Југославија", а радила је и на редиговању издања књижевних дела свога супруга Александра Вуча.