ДР ГОРАН СТЕВАНОВИЋ СРПСКИ ДОКТОР ХАУС: 12 ствари које нисте знали о члану Кризног штаба!
Он је отац троје деце
Председник Србије Александар Вучић изјавио је да је директор Инфективне клинике Горан Стевановић заражен корона вирусом и да се налази у изолацији. Члан је Кризног штаба за сузбијање заразне болести COVID-19, који је у марту 2020. формирала Влада Србије.
Повећава се број заражених у Моравичком округу: 29 новоинфицираних у Чачку и 8 у Горњем Милановцу
Велика кошаркашка имена прве кораке направили у KK "Желе": Седам деценија славног клуба са чачанске станице
СТРАВИЧНЕ БРОЈКЕ ШИРОМ СРБИЈЕ: Више од пола заражених короном у главном граду!
Ево неколико занимљивих детаља које нисте знали о доктору Горану Стевановићу:
1. Горан Стевановић је рођен је 1972. године у Београду. Директор је Клинике за инфективне и тропске болести и начелник Одељења за клиничку фармакотерапију.
2. Назван је "српски доктор Хаус" зато што је каријеру посветио потрази за правом дијагнозом у случајевима када ју је веома тешко поставити. Њему, на пример, доводе пацијенте који по неколико недеља имају високу тепературу, а да се узрок не зна ни након опсежних анализа. То су такозвана нејасна фебрилна стања.
3. Стевановић је навео и да не воли надимке српски Др Хаус, али ни Др Гугл, како га зову колеге. Истакао је да такви лекари постоје само у медијима и да нико нема одговоре на сва питања, то једноставно није могуће.
4. Један је од шест докрора које најчешће гледамо на телевизији.
5. Од почетка епидемије познат је као неко ко упозорава на најгоре сценарије и моли родитеље да остану са децом код куће.
6. Од почетка пандемије готово да не излази са Клинике којом руководи.
7. Они који га боље познају кажу да је његов мото да увек буде потпуно искрен и према пацијенту и према породици.
8. Дипломирао је на Медицинском факултету са просечном оценом 9.42. Магистрирао је у области изучавања имунологије, а прву годину специјалистичких студија је завршио у области инфектологије. Докторирао је 2012. године са тезом "Клинички значај ванплућне туберкулозе у диференцијалној дијагнози нејасног фебрилног стања".
9. Од 2003. године ради као асистент на Медицинском факултету у Београду, на предмету Инфективне болести. У звање доцента на катедри за инфективне болести изабран у јулу 2013. године.
10. На самом почетку епидемије, велику подршку, доктор Горан Стевановић, имао је од студената. Они су истакли да верују у докторове прогнозе и да је врсни стучњак, као и да би грађани Србије требало да поштују све његове препоруке.
11. Објавио је више стручно-научних радова као аутор или коаутор у часописима са рецензијом и на међународним и домаћим конгресима.
12.Горан Стевановић је отац троје деце.