НИКАД ЛАКШЕ ДО ТРАКТОРА: Ево колико је ваше УЧЕШЋЕ за неопходне и скупе машине поред помоћи банке и државе!
Ево до када је рок за подношење пријава
Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде - Управа за аграрна плаћања расписало је Други јавни позив за подношење пријава за утврђивање права на коришћење бесповратних средстава у оквиру Пројекта за конкурентну пољопривреду Србије у 2022. години. Рок за подношење пријава је од 24. јануара до 23. фебруара 2022. године.
НИЈЕ НА СВИМ МОСТОВИМА ОГРАНИЧЕЊЕ 80 КИЛОМЕТАРА НА САТ: Стручњак објаснио - возачи ОВО морате да знате!
НЕ МОЖЕТЕ ИМАТИ ОДНОСЕ АКО СТЕ КОРИСТИЛИ ОВАЈ ЛЕК ЗА КОРОНУ: Промењен протокол за лечење у Србији, ово су НОВЕ препоруке
ТМУРНО И ХЛАДНО ЈУТРО У СРБИЈИ: После мраза и ниских температура, стиже сунце и мало топлије време
- Предмет Другог јавног позива су инвестиције и прихватљиви трошкови који се односе на унапређење конкурентности примарне сточарске производње и то у областима производње млека, производње меса, пчеларства и аквакултуре. Детаљнија спецификација прихватљивих трошкова за које се одобравају подстицаји из члана дата је у Прилогу 1 Јавног позива Спецификација прихватљивих трошкова, који се односе на пројекте везане за примарну пољопривредну производњу у области сточарства - саопштено је на званичном сајту министарства.
За спровођење Другог јавног позива у 2022. години, опредељена су средства у износу од 360.000.000,00 динара. Укупна вредност инвестиција у индивидуалном пословном плану износи у динарској противредности од 20.000 до 50.000 еура, тј. минимални износ бесповратних средстава од 10.000 – 25.000 еура.
- "Пројекат конкурентне пољопривреде у Србији" је заједничка иницијатива Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде и Светске банке који уводе нов модел финансирања како би се оснажили микро, мали и средњи пољопривредни произвођачи и предузећа, а унапредила пољопривредна производња и конкурентност. Пројекат пружа могућност корисницима добијања бесповратних средства у износу од 50% од укупне вредности инвестиције, са припадајућим порезима, 40% кредитног финансирања у сарадњи са пословним банкама, уз свега 10% сопственог учешћа - речено је у министарству.