ДА СЕ САМИ СЕБИ ГАДИТЕ: Кад прочитате ОВУ ствар НАКОН ТУШИРАЊА, више никада је нећете поновити
Одвратно.
Многи не знају правилно да се туширају, тачније не знају шта радити одмах чим изађу из туш кабине. Часопис Медицал Daily радио је истраживање и показало да многи користе старе пешкире којим се бришу након купања.
Због здравља и хигијене важно је изнова и изнова користити нове, опране пешкире,
- Увек има бактерија на пешкирима, то је сигурно, али највећи проблем је што они остају влажни - објашњава проф. екологије и хигијене Марлин Робертс из Вашингтона.
То је исти проблем као и са сунђерима за туширање. Ако остану влажне, бактерије се размножавају јер воле влагу. С обзиром на то да је у купатилу често влажно, ручник се не може осушити од јутра до вечери.
Међутим, Марлин додаје да нас већина наших бактерија на кожи штити, али то не значи да проблем не може настати. Неке бактерије се могу наћи на тушевима, а које изазивају проблеме са плућима и дисајним путевима, који се могу пренети на пешкире.
Већина ових бактерија није патогена (организми који могу узроковати болести), али код неких људи свеједно могу изазвати здравствене проблеме. Посебно на опрезу треба да буду особе које имају отворене ране или било какве проблеме с кожом – екцем или неку инфекцију – као и они који имају слабији имунитет, пате од неке хроничне болести (дијабетеса, на пример), требало би ћешће да мењају пешкире, ако не желе да погоршају стање бактеријама.
- Препоручљиво је да људи који имају овакве здравствене проблеме сваки пут кад се туширају узимају нови пешкир - саветује проф. Робертс и додаје да их је најбоље мењати два пута дневно.