Главобоља и МУЧНИНА! Јелена Ђоковић не користи ПАРФЕМЕ због ових ОПАСНОСТИ - Има АЛТЕРНАТИВУ која НИКАКО не сме да се ставља ДИРЕКТНО на КОЖУ
Ипак, будите опрезни јер није за свакога!
Јелена Ђоковић позната је по ставу о здравој исхрани, еколошкој освешћености што можемо видети и по њеним друштвеним мрежама.
Једном приликом на Инстаграму је открила да не корисити парфеме, али да је пронашла алтернативну која је за њу боља.
- Зрачиш баш позитивном енергијом, види се да си дете у души, спонтано и увек жељно знања. Појавило ми се питање, шта је са индустријом парфема, јер и то сви волимо, још једна тема за истраживање - написала је девојка која прати Јелену.
- Драго ми је да учимо заједно! Ја одавно користим есенцијална уља, а не парфеме, али сјајно питање - одговорила је Јелена Ђоковић.
Есенцијална уља се све чешће користе као замена за тоалетне воде и парфеме, а хвале их зато што садрже само природне супстанце. Неки чак успевају и да направе своју мешавину, за лични печат. Романтичне душе могу да испробају јасмин, лаванду, ружу или иланг иланг, па да виде шта им најбоље одговара. За оне који воле мирисе природе, идеална су уља сандаловине и дрвета кедра. Љубитељи цитруса заљубиће се у мирис бергамота, а и каранфилић предивно мирише.
Међутим, треба да знате да ова уља не би ваљало да користите директно на кожи, већ да есенцију растворите у неком "носачу" као што су кокосово или јојобино уље. А уље рузмарина и лимунове траве "заобиђите" у широком луку, јер могу да изазову непријатне реакције, нарочито на осетљивој кожи.
И још један детаљ - њихово трајање је много краће од парфема, па се спремите да есенцијална уља често обнављате на кожи.
Кориштење парфема може имати неколико потенцијално штетних ефеката на здравље, како за особу која носи парфем, тако и за људе око њих, из неколико разлога:
Састојци: Многи парфеми садрже хемикалије које могу изазвати алергијске реакције код особа осетљивих на одређене мирисе или састојке. Ове реакције могу укључивати иритацију коже, главобоље, мучнину или друге симптоме.
Токсичност: Неки састојци парфема могу бити токсични или канцерогени. Многе комерцијалне парфеме садрже синтетичке хемикалије које могу имати дугорочне штетне ефекте на здравље, укључујући поремећаје хормона или проблеме са дисањем.
Алергени: Мирисне компоненте у парфемима могу бити алергени за неке људе, изазивајући алергијске реакције као што су кијање, свраб или осип.
Проблеми са дисањем: Мирисни аеросоли из парфема могу иритирати дишне путеве, посебно код особа које имају астму или друге респираторне проблеме.