Овако се навлачи НА СЕБЕ БОЖИЈИ ГНЕВ - Свештеници изнели СТАВ у случају да славите НИКОЉДАН, обичај који морате да испоштујете
Више од половине православних верника широм света у недељу славе крсну славу, Светог Николу. Свети Никола рођен је на почетку четвртог века након Христа у азијском делу Турске, у покрајини Ликији.
Супице, сармице, печење, колачићи. А да, и жито и вино, ко баш пожели... Српска слава симбол је гостопримства, богате трпезе и веселе атмосфере. Ваља да буде довољно ића и пића, а за некога то значи и много меса, павлаке, мајонеза, сирева...
Ако овако славите светог Николу, свештеницима се то баш и неће допасти јер се празник пада на велики Божићни пост.
Препоруке "Батута" за здраву ИСХРАНУ током зиме и ЈАК ИМУНИТЕТ - Чорбе и супе су ОБАВЕЗНЕ, посебан ОПРЕЗ са овим НАПИТКОМ
Овако изгледа Цаканина ћерка из ПРВОГ БРАКА - Зове се Марија, није желела да крене маминим стопама и НАПУСТИЛА ЈЕ СРБИЈУ (ФОТО)
- Онај ко слави светог Николу не би требало да мрси. Тог дана требало би да се причести и оде на службу. Они који мрсе чине погрешну праксу и погрешно славе - прича протојереј Миодраг Павловић из Ниша.
И на сајту Српске православне цркве јасно је назначено да се свети Никола мора славити посно. Ово је део текста који је написала братија манастира Високи Дечани:
- Веома је важно да православни хришћани редовно посте своје славе које падају у посне периоде, као што је нпр. свети Никола и др. Спремање ових слава на мрсној храни и уз недолично и разуздано весеље сматра се грехом и тиме уместо да светитељу укажемо част и поштовање навлачимо на себе Божји гнев.
Свети Никола никако није датум за прасе на столу.
Дакле, премда је слава време када се сусрећемо са драгим људима, гостимо и прослављамо, духовни аспект не би требало да падне у други план, па је важно да пазимо и како се хранимо, шта говоримо, чему се смејемо и да ли можда и у радовању некада претерујемо.