Дуже време нисте ВОДИЛИ ЉУБАВ? Ево како АПСТИНЕНЦИЈА утиче на ваше тело и ум
Апстиненција се одражава на цело тело.
Полна апстиненција је сложено питање и још увек нема јасног, недвосмисленог одговора на то да ли је она корисна за тело или није. У овом тексту сазнајте како се мења женско тело након дуге апстиненције.
Они који тврде да не треба правити дуге паузе у интимној активности воде се чињеницом да је интимни однос физичка потреба тела коју треба задовољити ради спречавања психичких и физичких проблема. Са друге стране, постоје људи који подржавају апстиненцију. Они углавном наводе примере монаха који живећи без интимних односа успевају да одрже добро здравље и живе дуго.
Како се мења женско тело након дуге апстиненције?
Питали смо лекаре - Зашто девојчице све раније добијају МЕНСТРУАЦИЈУ, и какав утицај имају ИСХРАНА и КОЗМЕТИКА на хормоне?
У Србији расте број МАЛОЛЕТНИЧКИХ ТРУДНОЋА - Лекар открива за СД који су РИЗИЦИ и да ли су девојчице спремне да буду МАЈКЕ
Имуни систем слаби
Активан интимни живот позитивно утиче на имуни систем код жена. Због тога, приликом дуже апстиненције може доћи до његовог слабљења. Женско тело због тога може бити подложнијие инфекцијама и болестима.
Смањен либидо
Дуг период апстиненције може умањити полну жељу јер опада хормонски одговор тела на узбуђење. Они који чешће имају интимни однос могу приметити како им се либидо повећава, док је код оних који праве дужу паузу та жеља све мања и мања.
Више стреса
Познато је да је интимни однос један од начина да се ублажи стрес. Због тога, услед уздржавања од њега може доћи до повећања нивоа стреса и смањене способности за борбу против свакодневних страхова и непредвиђених ситуација. Особа која нема редован интимни однос такође може доживети и разочарање и сумњу у себе. Људи који немају редовне интимне односе могу имати оштрије скокове крвног притиска као одговор на стрес него они који редовно имају интимни однос.
Кардиоваскуларне болести
Редовна интимна активност може играти улогу у здрављу срца и крвних судова. У питању је физичка активност која помаже јачању срчаног мишића, крвних судова и смањуе ризик од срчаног удара. Ово се може надоместити редовним тренинзима.
Уколико се практикује у пару, може имати позитиван утицај на везу
Уколико се партнери одлуче на кратку апстиненцију то може допринети блискости и додати нову страст. Полна апстиненција у вези може повећати осетљивост и побољшати уживање у интимном односу након паузе. Ово је један од пријатних ефеката апстиненције, мада га не треба дуго практиковати.
Након полне апстиненције жени може требати више времена да се узбуди
Редовним вођењем љубави активирају се гениталије и процес узбуђења током ког вулва и вагина постају влажни одвија се брже када је интимно активност редовна. Када жена дуже време нема интимни однос може се десити да јој је потребно више времена да се узбуди приликом предигре и интимног чина.
Смањен ризик од полно преносивих болести и нежељене трудноће
Полно преносиве болести и нежељена трудноћа не могу вам се десити када немате интимни однос. Осим тога, апстиненција штити од уринарних инфекција које се дешавају због бактерија које се преносе полним путем. Међутим, уринарне инфекције се могу јавити и без полног контакта. Битно је знати да се од ових проблема можете заштити и користећи адекватну заштиту.
Стагнација развоја интелигенције
Научници су открили да редовна интимна активност стимулише раст можданих неурона и побољшава рад мозга.
Осећај нелагодности
Дуже апстиненције изазивају да се ткива вагине одвикавају од опуштања као одговора на узбуђење. Због тога се неке жене након полне апстиненције осећају нелаговно у току интимног контакта. Ово је један од најважнијих недостатака интимног контакта код жена.
Интимни однос се оправдано сматра битним за здрав живот јер помаже да се ослободите стреса, будете опуштенији и расположенији, али и имуни на разне болести. Редован интимни чин има мноштво бенефита и уколико га избегавате, избегавате и могућност да уживате у тим бенефитима. Иако интимни однос има и своје мане, њих је лако избећи употребом адекватне заштите.