ОСТАЛО ВАМ ЈЕ ХРАНЕ ПОСЛЕ ПРАЗНИКА - Колико дуго је можемо конзумирати?
Ево колико дуго може трајати.
Поставља се питање колико дуго смемо да једемо ову храну.
Јела са рибом су изузетно кварљива, безбедна су за јело само два дана. Обавезно је држање у фрижидеру, на температури мањој од 8 степени.
Јела од поврћа по правилу се подгревају само једном и то обавезно на високој температури. За супе, чорбе и чорбаста варива најбоље је да прокључају. Спанаћ и печурке немојте подгревати, можете их послужити хладне у року од два дана.
Јела са месом имају нешто дужи рок трајања, па их можете јести и до пет дана. Такође се морају чувати на хладном, на мање од 8 степени, а треба их расхладити одмах по конзумацији. Дакле, не остављајте овале са печењем на трпези, већ комаде одмах после ручка препакујте у чисте посуде, затворите и одложите у фрижидер. Ако је јело припремљено са месом у сосу, опасност од кварења је већа, па се потрудите да се оваква храна потроши за највише три дана.
Девојка купила партнеру СРЕЋКУ, а онда тражила да ПОДЕЛЕ ДОБИТАК: Мушкарац одбија, да ли је то у реду?
СТРАХ СЕ УВУКАО У КОСТИ БОГАТАШИЦЕ - Тамара Еклстон због овог догађаја још увек НЕ СПАВА МИРНО
"Копање носа" није само ружна, већ и ОПАСНА НАВИКА - Посебно током ПАНДЕМИЈЕ
Руска и француска салата кварљиве су због јаја, кромпира и мајонеза па би требало да стоје на веома ниској температури (до 4 степена), а рок трајања је три дана.
Колачи имају рок трајања од четири дана (ако су пуни крема, нарочито на бази јаја) па све до двадесетак дана (ако су суви попут линцер кекса или ванилица).
Кувана јаја такође обавезно држите у фрижидеру а не у корпици на столу. Ако се тако чувају, јаја имају рок трајања шест дана.