КРАЈ СВАКОДНЕВНИМ МУКАМА: Очистите загореле шерпе без хемије и рибања
Најефикаснија метода.
Тигањи су незаменљиве кухињске посуде. Користимо их врло често, а понекад не само један, већ неколико. Није ни чудо да се прилично брзо, на њихом дну и са страна, нахвата дебљи слој масноће.
У продаји је све више лажних маслинових уља! Ево како да избегнете превару
Начин на који једете пицу открива много тога о вашој личности - ИЗНЕНАДИЋЕТЕ СЕ!
КО ЈЕ РАЗБИО ВАЗУ? Одабери кривца са слике и откриј ШТА то говори о твојој ЛИЧНОСТИ!
Хемијске методе за уклањање ових проблема често су малоефикасне, а понекад нису ефикасне уопште. Са хемијом морамо обавезно радити у гуменим рукавицама, а мирис од свих тих производа кућне хемије је неподношљив и може изазвати алергију.
Међутим, постоје веома једноставни начини уклањања загореле масноће, и то брзо, и без употребе хемије.
Очистите један кромпир средње величине. Исеците га напола и једну половину умочите у соду бикарбону. Даље, трљајте овом половином, као сунђером дно шерпе или тигања. Треба уложити мали напор, али резултат ће бити видљив моментално, што ће вас додатно инспирисати.
Ако желите на овај начин очистити од масноће више тигања или лонаца, неопходно је периодично обнављати колутове кромпира, односно, повремено одсецати запрљани део. Такође, чешће га треба умакати у соду бикарбону, јер масноћу, уствари, чисти комбинација сока кромпира и соде бикарбоне.
Узмите суву, некоришћену кесицу чаја, и једноставно пређите са њим по унутрашњем зиду лонца(шерпе), на којем је остала масноћа. Одмах ћете приметити како се масноћа раствара, као да се упија у чајну кесицу. 2-3 кесица чаја и – "довиђења масноћи". За ову потребу купите најјефтинији чај у кесицама.
Узмите већи суд у који може стати тигањ или шерпа, сипајте у њега 4-5 кашика соде бикарбоне и прелијте водом. Кувајте 30-50 минута. Након тога само пребришите своје судове.
За ову методу није потребан никакав физички напор, али њено извођење захтева време. Ако га имате, то је најефикаснији начин елиминисања старе масноће са свих судова. На овај начин можете искувавати цедиљке, виљушке, кашике, поклопце и друге предмете са "тешкодоступним" местима.
У посуђу припремамо храну за себе и своју децу. Мање хемије, боље је за све нас. Будите здраве, а ваши судове нека вас радују својом чистоћом.