САВЕТ: Ово су седам типова ГЛАДИ и ево начина како их НЕУТРАЛИСАТИ!
Разграничи, да ли си стварно гладна или је нешто друго у питању.
Кажу да је најгоре кад осетите глад и не поједете ништа. Али да ли си уствари гладна или је нешто сасвим друго у питању?
Колико пута смо посегнули за грицкалицама, појели сендвич или колач без обзира што нисмо гладни? Пре него што будеш наручила још један дезерт, застани мало и запитај се да ли си заиста гладна. Можда твоја жеља нема везе заправо са глађу, већ са нечим сасвим другим?
Једите ове НАМИРНИЦЕ УВЕЧЕ, и смршајте ЛАКО и БЕЗ МУКЕ!
1. Гладне очи
Колико пута ти се догодило да ниси гладна, али ти је неко сервирао слаткиш који изгледа божанствено? Реагујемо на оно што видимо и зато ће нам лепо презентовано јело увек бити привлачно, али пре него што посегнеш за чоколадним колачем или пастом, запитај се шта си јела пре тога и да ли си гладна или ти је само жеља да пробаш нешто овако сјајно сервирано.
2. Гладан нос
Оно што у већини случајева мислимо о укусу повезано је с мирисом хране. Како би задовољила чуло мириса, покушај с вежбом мирисања твоје хране пре него што почнеш да једеш. На тај начин чеш уживати у храни и њеној ароми, али и направити рез код одређене хране која ти и нема пријатан мирис.
НЕВЕРОВАТНЕ чињенице које МОРАШ да знаш о ЦРВЕНОМ КАРМИНУ!
3. Гладна уста
Оно што мислимо о укусној храни често има везе с тим из које земље долазимо и како се јело у нашој породицу. То укључује колико желимо да нам храна буде слана или слатка и какве зачине волимо. Оно што се у нашој земљи сматра одличним у другој је сасвим неприхватљиво.
4. Гладан стомак
Када нам се “чује” желудац и црева јасан је знак да смо гладни. Ипак, то не мора да значи да је нашем телу потребна храна. Углавном је реч о рефлексном осећају који доживљавамо, јер нам је тело навикло да једе у то време. Иако га тумачимо као задњи ступањ изгладнелости, може да буде и манифестација анксиозности и нервозе. Покушај да оцениш колико си и да ли си гладна.
5. Гладан дух
Модерна времена од нас су створила особе које једу због анксиозности. Окружени смо разним дијетама и саветима нутрициониста, а унутрашњи глас нам говори што би требало јести, а шта не. Када се наше прехрамбене навике нађу у сукобу с најновијим нутриционистичким открићима разапети смо између онога што бисмо хтели и што не бисмо смели. Смири се и усресреди се на своје жеље и потребе. То ће ти помоћи да освестиш сигнале које нам шаље тело.
Будуће маме, да ли сте знале? Шест МИТОВА о ТРУДНОЋИ који су у ствари ИСТИНА!
Само уради ове 4 ствари и ЗАУВЕК ћеш задржати свог партнера!
6. Гладно срце
Што и када једемо у већини случајева је повезано с нашим емоцијама. Можда ћемо жудити за одређеном храном јер смо је јели у детињству или зато што је повезујемо с посластицом која нам улива утеху. Понекад једемо како бисмо умањили емоционалну бол. Покушај да докучиш које емоције осећаш пре него што се бациш на грицкалице и можда ћеш наћи други начин како да их задовољиш. Назови пријатеља или попиј шољу чаја.
7. Права глад
Права глад је онај тип глади која захтева надокнађивање потрошене енергије кроз конзумацију храњивих ствари потребних нашем организму. Када смо били мали интуитивно смо знали када смо гладни и за чиме нам тело жуди, али с временом смо изгубили ту “способност”. Ипак, могуће је освестити ту потребу баш као што смо знали то радити у детињству.