НИЈЕ НУЛТА! Ова КРВНА група се сматра НАЈРЕЂОМ и најмлађом, одликују је ОСЕТЉИВ ИМУНИТЕТ и благ карактер
Настала је мешањем...
Сматра се да је нулта крван група ретка, али заправо најмлађа и најмање распрострањена крвна група је АБ коју има око пет посто становништва. Како су наследили гомилу антитела група А и Б имају врло специфична антитела против инфекција и осетљив имунитет. Одликује их и то што могу да приме крв од свих осталих група.
Карактер
Како је ова крвна група настала мешањем група А и Б, тако и њени носиоци могу да буду сасвим различитих карактера - и врло стидљиви и изразито друштвени, и одговорни и врло проблематични. Оно што је заједничко за све је да су врло издржљиви и да никако не попуштају под стресом, али су и врло крути и ретко умеју да се повинују правилима.
Као сто је и њихов имуни систем толерантан и попустљив, таква је најчешће природа људи ове групе. Пријатељски настројени, склони лаком праштању, добре воље, склони анксиозности и стресирању.
Ову БИЉКУ називају "ЗЛАТНИМ ЧУДОМ", пуна је витамина, РЕГУЛИШЕ хормонски дисбаланс, штити БУБРЕГЕ
Свако ЈУТРО ПИЈЕ напитак, прави се пар минута, ПОДИЖЕ ЕНЕРГИЈУ и јача имунитет, потребно ти је пар састојака
Због њиховог осетљивог нервног система треба да избегавају напете, ужурбане и агресивне средине. Потребан им је мир и хармонија, те су вежбе медитације, јога, шетња у природи и лаганији fitness, методе и технике опуштања које им највише одговарају. Тежи фитнес и презнојавање код захтевнијих спортова само јос више доприносе стресирању организма и ослобађању адреналина, хормона стреса који се иначе лако излучи код АБ групе.
Ово су људи који су по својој природи духовни и често окренути религији и духовности која им помаже да лакше одрзе баланс са светом око себе.
Имунитет
Имуни систем код ове групе је доста толерантан и пријатељски настројен према нападачима, које пушта без борбе у организам, за разлику од О групе или "ловца". Зато је важно за АБ тип да води рацуна о свом здрављу, поготово када је стрес у питању, јер се осетљивост, ментална и емотивна, коју деле са А групом, рефлектује на пад имуног система.
Исхрана
Као и А група, и АБ ствара недовољно стомачне киселине, те зато има проблем с варењем протеина из меса. Као и Б група, која добро подноси месо и АБ је у том смислу боље опремњена него А група, што значи да АБ може конзумирати месо, али је нагласак на риби и ћурећем месу, за које не треба много стомачне киселине да се свари.
Црвено месо, као што је свињско и говеђе, тешко се вари, метаболише се у масноћу и доприноси гојазности. Изузетак је јагњеће месо које је високо препоручљиво за АБ крвну групу, што је последица присуства овог меса у исхрани код њиховог рођака номада Б групе. АБ дели исту судбину са Б групом када је пилетина у питању.
Лектин у њеном месу изазива слепљивање крвних зрнаца у грумуљице и доприноси повећању ризика од можданог и срчаног удара. Када је поврће у питању, постоје неке специфичности које разликују АБ од А и Б групе. Једна од њих је реакција на парадајз. Док његови лектини сметају А и Б групи, АБ их савршено толерише и може конзумирати парадајз као и О група.
Нагласак треба ставити на пресно, сирово поврће, које чини организам базним и јачим, што је важно за осетљив имуни систем ове групе.
Поврће које смета АБ типу је кукуруз и паприка. Високо препоручљиво је зелено лиснато, бели и црни лук, броколи, цвекла, першун и карфиол. Ово поврће садрзи у себи доста сумпора који избацује токсине из организма, коме је АБ као и А група више склон.
Код воћа постоје нека ограничења. Наиме, поморанџе и банане, као и манго, иритирају слузокоже органа за варење и спречавају апсорпцију важних витамина и минерала, па их треба ограничити или заменити – поморанџу мандарином, грејпом и лимуном. Лимун чисти слуз у органима за дисање и варење, којој је АБ склона, те свој дан може почети соком од пола лимуна у чаши млаке воде.
Ова лимунада прочистиће и слуз и покренути пражњење црева ујутру. Воце које више одговара АБ групи је бобичасто, као што су боровнице, купине, малине, рибизле, вишње затим грозђе, шљиве, смокве и ананас.
Млечни производи, нарочито ферментисани као што су јогурт и кефир, су чувари здравља код АБ групе, и они генерално добро подносе и сир, али је кравље млеко проблем. Оно као и пшеница ствара слуз у органима за дисање, те се код деце ове групе која болују од астме и бронхитиса и осталих хроницних упала, препоручује његово елиминисање из исхране.
Остале млечне производе ограничите на неколико дана недјељно ако сте склони респираторним инфекцијама. Јаја су одличан извор лако сварљивог протеина и могу бити замјена за оброк с месом..