МУЧЕ ВАС ВИСЕЋИ МЛАДЕЖИ? Уз САСТОЈАК који сви имате у кући можете их уклонити безболно и без ожиљака
Обично су боје коже, али могу бити и светло пигментисани. Промене нису злоћудне, али их је током живота све више, ради чега се виде и представљају естетски проблем.
Фиброми су доброћудне израслине на кожи које су према дефиницији заправо бенигни тумори везивног ткива. На кожи изгледају као малени мекани чворићи, папулице на петељци изнад нивоа коже – величине од неколико милиметара па до центиметара.
Обично су боје коже, али могу бити и светло пигментисани. Промене нису злоћудне, али их је током живота све више, ради чега се виде и представљају естетски проблем.
Најчешће настају у средњој животној доби и на местима где се кожа трља па су стога најчешће на врату, пазусима, препонама, испод дојки, по трбуху, капцима, али се могу појединачно јавити и другде на кожи. Заправо, скоро сваки човек има барем један фибром на кожи тако да ова појава није ретка.
Они могу представљати проблем јер настају на местима где се кожа додирује па се могу повреди – онда се могу упалити, нарасти, крварити и слично.
Њихов број и величина се повећава с годинама. Није познат узрок њиховог настанка, али наслеђе и дебљина су битни фактори у њиховом развоју. Њихов број варира просечно од неколико па до неколико стотина.
Добра ствар је да их можете уклонити и у вашем дому без одласка доктору. Потребан вам је само један састојак, а то је јабуково сирће. То је све што вам је потребно да их уклоните без крварења и без икаквих ожиљака.
Сматра се да је јабуково сирће један од најефикаснијих кућних лекова. Може се користити за лечење различитих здравствених стања, а уклањање фиброма је један од њих, захваљујући својој киселости.
Запамтите, никада не смете користити јабуково сирће за уклањање фиброма око капака, јер може иритирати ваше очи.
Ова метода делује код већине људи. Ево како:
1. Пажљиво оперите подручје око фиброма користећи воду и благи сапун.
2. Фибром први пут можете намакати у води 15 минута (односно може се на њему држати вата натопљена водом) или се пак фибром мало протрља с нечим (нпр. новом четкицом за зубе и сл.).
3. Осушите место наноса
4. Натопите комадић вате јабуковим сирћетом и исцедите вишак.
5. Положите памук директно на фибром те га осигурајте фластером или завојем, да будете сигурни да ће остати на месту.
6. Оставите га 15 минута. Исперите водом.
Поновите поступак 3 пута на дан, неколико дана до седам дана или више ако је потребно (не треба више намакати тј. трљати фибром пре сирћа).
Фибром би прво требао доста потамнити, затим би требала настати крастица, осушити се и на крају све отпасти. Зависно о величини фиброма тј. колико је он дубоко у кожи, обично настаје мало оштећење (ожиљак) и он се маже невеновом масти или алое вера гелом.
Ако фибром није дубоко у кожи, ожиљак не би требао настати – ако се све ово уради пажљиво.