Дечак УМАЛО УМРО због кокица: Појео их је, легао да спава а СУТРА ЈЕ ПОЧЕО ПАКАО - очајна мајка СВЕ УПОЗОРАВА
Након овога, детету више не дам ни да приђе кокицама.
Родитељи углавном знају с којим предметима деца због ризика од гушења не би требало да се играју, али опасности повезаних с храном многи нису свесни.
Кокице су грицкалице које многи сматрају једним од најздравијих, па их радо дају чак и малој деци.
Због хрскавог укуса и хранљивости чини се да су савршене за ужину.
ОСЕТИЛА ЈЕ ОГРОМНЕ БОЛОВЕ "ДОЛЕ", имала симптоме Лајмске болести, а онда је ГИНЕКОЛОГ пронашао ОВО
Ево ШТА се ДЕШАВА са ОРГАНИЗМОМ када УЈУТРУ одмах након буђења, попијете ЧАШУ ВОДЕ
Немило искуство управо са кокицама десило се једној мами. Никол Џонсон Годард (39), стјуардеса и мајка малог Неша (2), која је недавно испланирала угодно породично вече са децом. Поред Неша (2), ту су биле и његове старије сестре од 7 и 9 година. Пустила је филм и послужила кокице.
- Неш се задавио на једну кокицу. Давио се и гушио, али након што смо га ударили по леђима, све је било у реду - каже Никол.
Међутим, убрзо је Неш почео да, како каже мајка, "чудно кашље". Пар дана касније, скочила му је температура коју никако нису могли да скину. Будући да је био фебруар и сезона грипа, лекари се нису нешто посебно потресали.
- Инстинкт ми је говорио да није грип, али сам страховала да не испаднем хопохондар - каже Никол која је, на сву срећу, послушала свој инстинкт, и одвела дете код педијатра пулмолога. Тамо су му снимили плућа и у респираторном тракту открили делие кокица.
- Када се загрцнуо на кокицу, све те ситне делове које је сажвакао је усисао у себе. Било је тачно шест комадића који су му се заглавили и због којих је имао тешку инфекцију. Због њих је морао на две операције - каже Никол, која је тек касније сазнала и да су кокице, грожђе и виршле обележене као "високоризична храна" у саветнику Академије педијатара Америке.
Према мишљењу педијатара, деца млађа од четири године имају већи ризик од гушења, па препоручују да маме и тате буду пажљивији у одабиру грицкалица, али и сировог воћа и поврћа које им дају.
Тек четворогодишњаци могу потпуно правилно да сажваћу храну коју им дајете. У овом старосном добу деци израстају кутњаци и стичу вештину жвакања, тако што храну разлажу на мање комаде пре гутања.
Поред тога, малишани су радознали, па нису фокусирани на храну коју једу, што такође повећава ризик од гушења. Ходање, трчање, смех и разговор са пуним устима хране такође могу да буду ризични за малу децу.