Имате проблеме са МИОМОМ? ОВО су природни лекови који вам могу ДЕЛОТВОРНО решити овај гинеколошки проблем
Боље спречити него лечити...
Свакој петој жени ће се барем једном током живота појавити миом на материци. Иако је у питању доброћудна израслина, неретко зна да прави много болних проблема, али и да изазове стерилитет. Уколико их и ви имате, ево начина како да их се решите потпуно природним путем
Најчешћи тумор женског организма и најчешћи бенигни тумор гинеколошких органа јесте миом. Статистички подаци показују велику учесталост - свака пета жена има миом и његово уклањање представља најчешћу оперативну дијагнозу у гинекологији, како у Србији тако и у свету.
ВАГА је суптилна, а ДЕВИЦА ситничари: Мали водич како ЗАВЕСТИ хороскопске знаке
Дубок деколте, мини хаљина и савршене ноге: Ива Штрљић ОДУШЕВИЛА све изазовним стајлингом (ФОТО)
Носе га само ЈАКЕ ЖЕНЕ: Многе се НЕ би УСУДИЛЕ да га пробају, али овај ПРИНТ баш никада НЕ излази из МОДЕ
Иако су миоми материце доброћудни тумори својим растом и притиском на околне органе могу изазвати осећај бола, притиска или тежине у дну трбуха, учестало мокрење или немогућност измокравања.
Најчешће се јављају између 35. и 55. године живота, а у пракси скоро двадесет одсто жена током живота има миом.
Узрок настанка није познат. Зна се да естроген подстиче раст миома, али није узрок његовог настанка. Раст миома подстиче и хумани плацетни лактоген, па миоми изразито расту у трудноћи.
Дијагноза
Дијагноза миома на материци је једноставна, довољан је и редован гинеколошки преглед, а да би се утврдио место и величина миома потребно је урадити ултразвучни преглед или чак и магнетну резонанцу.
Када су миоми мали и не мењају се, довољно је да се прате до менопаузе.
Када почињу да расте, шире се или узрокују обилна крварења, најчешће се приступа хируршкој интервенцији, када се уклањају миоми или цела материца.
Лечење
Лековито биље, које благотворно утиче на многе здравствене тегобе, налази се свуда око нас.
Па тако цвет белог слеза, лист жалфије, лист купине, лист коприве, цвет камилице, цвет зове, цвет и лист кантариона, цвет и лист хајдучке траве и врбине коре могу се показати као сјајни савезници у борби против миома.
Све ове биљке могу се у одговарајућим размерама помешати у лековиту биљну смешу од које се прави лековити чај.
Такође, лековито дејство имају и купке које се могу правити од хајдичке траве.
Једна дивна биљка која је лако доступна данас је и невен.
Од цвета, листа и стабљике овог цвета може се правити лековита комбинација у облику сока, док се од цвета невена и домаће ракије може направити тинктура, која се може користити у форми облога, али и као капи које се уносе орално.
У нашем народу позната је и употреба биљке чуваркућа и наравно меда.
Тинктуре су такође врло добре али се морају редовно пити, три пута дневно по 20 капи. За готово све гинеколошке проблеме најбоље су капи од вирка.
Чајеви и тинктуре нису замена за прави лек, њих можете пити превентивно и у току терапије преписане од стране доктора.