ИМАТЕ 50 ГОДИНА, А ЖЕЛИТЕ ДА ИЗГЛЕДАТЕ УПОЛА МЛАЂЕ, ПРОБАЈТЕ ОВАЈ НАЧИН ИСХРАНЕ: Дијета која обнавља организам
Холивуд је просто опседнут овом дијетом и радо је комбинују са дијетом 8/16
У Холивуду је важно само једно: бити мршав и изгледати младо. Због тога су глумице већ простудирале сваку дијету и испробале ону исхрану која се показала као делотворна.
Међутим, једна дијета се посебно истакла у мору истих. Реч је о алкалној дијети.
Викторија Бекам, Џенифер Анистон и Гвинет Палтроу су витке и изгледају младолико - јер су на алкалној дијети - и јако је хвале.
СКОРО СВАКА 4. ЖЕНА У СРБИЈИ ИМА ОВАЈ ГИНЕКОЛОШКИ ПРОБЛЕМ: Ево како да га се природним путем решите, БЕЗ ЗАХВАТА
КОНСТРАКТА СЕ ПИТА, МИ ОТКРИВАМО: Ово је ТАЈНА здраве косе МЕГАН МАРКЛ - њен лични фризер се ОГЛАСИО
Већ неколико година Викторија Бекам храни се према књизи Honestly Healthy Алкалине Programme, коју је написала чувена лондонска нутриционисткиња Наташа Корет.
Књига садржи прелепе фотографије и рецепте, као и опште препоруке за „нови начин живота“, у којима се предност даје храни која, једном када уђе у наше тело, постане алкална (ту је и храна која ствара киселине).
Верује се да тело ради оптимално ако се одржава киселинско-базна равнотежа (ниво пХ крви у нормалним условима треба да буде између 7,35 и 7,45 - ово је алкалније окружење, док кисело окружење треба да остане у желуцу). Ако је ниво киселости крви већи, тада се могу пореметити метаболички процеси: храна се тешко апсорбује, постоји недостатак минерала и елемената у траговима (калијум, магнезијум, калцијум, натријум), масти се акумулирају, количина слузи се повећава, имунитет се смањује, стање косе и коже се погоршава, ниво енергије пада.
Генерално, лоша храна је сва она животињског порекла месо, живина, риба - осим пастрмке и лососа, морски плодови, све животињске масти, млеко, сир, јаја, мед, све од брашна, белог пиринча, печурке, кечап, сенф, вештачки заслађивачи, слаткиши, кафа, газирана пића, црни чај и готово сав алкохол.
Алкална храна је мноштво поврћа, бобичастог воћа и воћа, укључујући оно које има киселкаст укус - киселе јабуке и јабуково сирће, лимун, парадајз, грејп, шипак, сирови спанаћ (када се кува постаје кисео), ораси, алге, зеленило, житарице (пре свега овас, хељда, просо и квиноја), банане, суво грожђе и друго сушено воће, свежи ђумбир, кокосово и бадемово млеко, маслиново, кокосово и ланено уље, уље семенки грожђа, авокадо.
Љубитељи ове дијете верују да би свакодневна исхрана требало да се састоји од 80% алкализујуће хране и само 20% хране која ствара киселине. Али већина саветника каже да ако је 2/3 ваше хране алкално, то је више него довољно.
Истина, нису сви нутриционисти подржали алкалну исхрану. На пример, није доказано колико животна средина утиче на укупну киселинско-базну равнотежу.
"Оксидативни процеси у телу се непрестано дешавају - тако ми функционишемо", каже нутрициониста. "Природа је поставила огроман број заштитних механизама који независно одржавају киселинско-базну равнотежу. Стога пристрасност према алкализацији може бити штетна. С друге стране, ако активно губите килограме, у крви се ствара пуно отпадних производа, а алкална храна може допринети додатној детоксикацији.
Такође је корисно пити пола литра топле јонизоване алкалне воде на празан стомак - до ње је лако доћи помоћу алкалних филтера.
"Генерално је добро када се дијета састоји од 50% угљених хидрата, 25% протеина и 25% масти - сматрам да је овај однос златно правило исхране. Сва изобличења могу наштетити здрављу", закључују нутриционисти.