Хара МИСТЕРИОЗНА БОЛЕСТ налик КОРОНИ! Стручњаци сумњају да је то БОЛЕСТ из ПРОШЛОГ ВЕКА - "Страхујемо од нове ЕПИДЕМИЈЕ"
Светска здравствена организација изразила је забринутост због наглог ширења нове заразне болести у Кини која има сличне симптоме као Корона и стога сумњају да би могла да прерасте у нову пандемију. Показало се да погађа децу и првобитно је названа "болест белих плућа", али сада су званичници у суседним земљама почеле да изражавају забринутост и будно прате болест. Стручњаци су установили да је могуће да се ради о болести која је харала 1800. године која је тада називана "ходајућа упала плућа"
Научници изражавају забринутост да би мистериозна респираторна болест која се шири деловима Кине и која је упоређена са Ковидом могла прерасти у нову пандемију.
Неидентификовани вирус, који већ недељама изазива неред у Кини, ставља свет у стање приправности због страха од потенцијалне нове пандемије. Иако се за сада чини да погађа само децу, званичници у суседним земљама, попут Индије, будно прате ситуацију како би спријечили ширење још једног вируса у својој популацији, посебно након искуства с пандемијом коронавируса 2019. године.
Некада је добро да ВАС дочека "ХЛАДАН ТУШ" - Ниске температуре ВОДЕ помажу и код УБРЗАВАЊА циркулације
Како се заштитити од ПРЕХЛАДА? Имунолог упозорава да многи праве грешку једући ОВО ВОЋЕ И ПОВРЋЕ - "Ускладите се са ГОДИШЊИМ ДОБОМ"
Научници у Индонезији сада припремају своје лабораторије да тестирају симптоме микоплазма пнеумоније, која је први пут откривена 1898. године и потиче од животиња. Иако још није потпуно испитана, први пут је примећена крајем 19. века као верзија упале плућа код говеда. Касније је откривена код кокошака 1944. године, а претпостављало се да се преноси на људе. Називају је "ходајућа упала плућа", јер се веровало да је врста упале плућа од које људи могу обољети, а да и даље настављају своје свакодневне активности, известио је Дејли Стар.
Према речима министра здравља Индонезије, Будија Гунадија Садикина, тестирање на вирус ће ускоро почети, с обзиром на све већи број случајева упале плућа узрокованих бактеријском инфекцијом микоплазмама у Кини.
Тренутни хаос у вези са вирусом довео је до преоптерећења болница у Пекингу након наглог пораста хоспитализација. Први пут је откривен и у Европи, а медицински званичници у Данској и Холандији потврдили су да је вирус присутан, при чему је број оболеле деце у доби од пет до 14 година нагло порастао на 130 на 100.000 за само недељу дана.
Хана Пател, стручњак за општу медицину, сада указује на осам симптома на које треба обратити пажњу: веома висока температура, знојење и дрхтавица, убрзан рад срца, оштар бол у грудима, брзи, плитки удисаји, недостатак даха у мировању, сув, раздражљив кашаљ, делиријум или конфузија.
Од средине октобра, Светска здравствена организација прати податке из кинеских система надзора који показују пораст респираторних болести код деце у северној Кини.
Кинеска Национална здравствена комисија је 13. новембра пријавила пораст инциденце респираторних болести, углавном код деце. Власти у земљи тврде да је то последица укидања рестрикција услед пандемије Covid-19, доласка хладнијег времена и присуства познатих патогена попут грипа, микоплазме пнеумониае, респираторног синцицијалног вируса (РСВ) и тешког акутног респираторног синдрома коронавируса 2 (САРС-ЦоВ-2).