НЕ ЗАВАРАВАЈТЕ СЕ: Стевија такође подстиче жељу за слаткишима, а тек када чујете ОВО!
Триста пута слађа од шећера.
Стевија је биљка која не садржи калорије, а уједно је 300 пута слађа од шећера. У последње време она је постала веома популарна међу дијетеричарима и заговорницима здраве исхране, због чега смо решили да открије да ли је, и колико, она заиста здрава.
Стевија се на тржишту може наћи у облику течности и екстракта/праха, а постала је једна од главних тема међу онлајн фитнес заједницама.Она се сматра најздравијим заслађивачем икада те као природна замена за шећер која, за разлику од вештачког, веома повољно утиче на здравље, пише Дејли мејл.
СКИНИТЕ САЛО ОКО СТРУКА: Намирнице које ће вам у томе помоћи, а у многима ћете и УЖИВАТИ!
СВИДЕЋЕ СЕ ВАШОЈ ВАГИНИ: Када будете чули ОВО бацићете пиџаму, а ДОЛЕ ће се десити нешто ЧУДЕСНО!
Ипак многи се питају да ли је биљка која је 300 до 300 пута слађа од обичног шећера заиста толико здрава?
Нутрициониста Ријанон Ламберт, иначе ауторка књиге "Ре-Ноурисх: А Симпле Way то Еат Well", каже да стевија јесте здрава алтернатива шећера, иако може да подстакне жељу за додатним уносом шећера јер путем слања сигнала мозгу може да га превари у размишљању.
Стевија не садржи калорије, управо зато што је дебија из листова лековите зелене биљка (Стевиа ребаудиана) који имају слатки укус због гликозида стевиозида.
КОЖА ЋЕ ОВО УПАМТИТИ: Ствари које НЕ смете радити ако желите да ОЧУВАТЕ своју КОЖУ!
ЦРНИ КУМИН: Моћна семенка која ЛЕЧИ, а користи се и код НАЈГОРИХ обољења!
Из овог разлога људи често сматрају да је здравија у односу на друге вештачке заслађиваче као што је аспартам.
Неке студије су показале да узимање стевиозида (део стевије) може потенцијално да смањи крвни притисак, а постоје и докази да утиче и на инсулин, односно да може да смањи ниво глукозе у крви, те да буде од велике користи људима који болују од дијабетеса типа 2.
ДИЈЕТА КОЈА ЈЕ ЗАПАЛИЛА ХОЛИВУД: Мршавите БРЗО и једите све што желите уз само један ТРИК!
"Многи сугеришу да стевија још увек шаље сигнале мозгу који могу подстаћи да уносите још шечере , као што то чини сахароза. Чак и у том случају, студије нису показале да повећава потребу за храном, да утиче на глад или ситост", закључује стручњак.