ОПРЕЗНО! НАМАЗАЛА КРЕМУ ЗА СУНЧАЊЕ, ПА ДОБИЛА ОПЕКОТИНЕ ДРУГОГ СТЕПЕНА НА ЛИЦУ: Направила је грешку за коју многи и не знају
Жена тврди да на лицу има опекотине другог степена, а све након што је на кожу намазала СПФ крему којој је истекао рок!
Колико пута сте намазали крему са заштитним фактором на кожу, а да нисте проверили да ли јој је истекао рок трајања? Или још горе, видели сте да је рок истекао и помислили "ма, шта ће да ми фали?" и уредно се намазали?
Ако је судити по примеру девојке по имену Морган Вакала, последице могу да буду опасне! Она је на ТикТоку објавила видео у којем се види да има ужасне опекотине на челу, а како објашњава, то се десило пошто је на лице нанела СПФ крему којој је истекао рок.
ИЗБЕЛИТЕ ЗУБЕ КОД КУЋЕ уз минималан трошак! Потребна су само два састојка, а РЕЗУЛТАТ ћете приметити после ПРВЕ употребе
ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША НИКАД БОЉЕ НИЈЕ ИЗГЛЕДАЛА: Захваљујући ОВОЈ ДИЈЕТИ линију је довела до савршенства
"Никада нећу заборавити тај поглед који ми је доктор упутио", каже она у видеу, па поручује свима: "Не будите глупи, проверите рок трајања на кремама за сунчање".
У одвојеном видеу, Морган је објаснила да се све то одиграло у мају прошле године, те да је требало да прођу две-три недеље пре него што су јој опекотине на лицу зарасле.
"Одрасла сам на чамцу и у базену. Никада нисам имала овакав проблем са опекотинама. Шешири су мој нови најбољи пријатељ", поручује ова девојка.
У сваком случају, њен видео је шокирао многе, који нису знали да наношење заштитне креме којој је истекао рок заправо може да оштети кожу.
"Истекао рок трајања? Одрасла сам особа и ово први пут чујем", један је у мору сличних коментара.
Већина крема са заштитним фактором има рок трајања између две и три године, али најбоље је да увек пре употребе проверите датум исписан на бочици. Уколико нема назначеног рока трајања, што је веома ретко, онда се сматра да крема има рок трајања три године од куповине.
Коришћењем СПФ креме којој је истекао рок трајања, кожа постаје подложнија штетним УВА и УВБ зрацима. УВА зраци убрзавају старење коже и оштећују је, док су УВБ опаснији и могу да доведу до оштећења ДНК у ћелијама коже, узрокујући опекотине на кожи. Ови зраци су одговорни за већину случајева рака коже.
У коментарима на видео ове девојке, једна тиктокерка је потврдила да се и њој исто десило као девојчици, на једном летовању, "па сада сваке године купујем нову крему".