Ово је један од НАЈВАЖНИЈИХ лекова против грипа, а потпуно је БЕСПЛАТАН!
Добро обратите пажњу...
Ове године, грип је прилично опасан, а у Америци је од последица грипа већ умрло најмање 85 одраслих особа и 30 деце.
СТЕВИЈА ЈЕ ПРОШЛОСТ: Сада смо пронашли природни заслађивач са 0 калорија!
Студије су показале да недостатак сна може да смањи ефикасност вакцине против грипа, али и да буде "окидач" за бројне хроничне здравствене проблеме, какви су рецимо дијабетес и болести срца.
БЕЗ МНОГО ОДРИЦАЊА: Изгуби и до 5 килограма за недељу дана уз помоћ ЈАБУКА! Ево како...
- Сан је као... пуњење батерија на уређајима и неопходан је да бисте се одбранили од грипа - каже др Крис Братнер, додајући да данас више од трећине одраслих особа не успева да одспава препоручених седам или осам сати сна сваке ноћи.
- Сви истичу колико је важно прати руке у сезони грипа - каже Братнер - а имам утисак да људи не схватају колико је важно да спавају довољно.
Колико сна нам треба
Деца старости између 6 и 13 година требало би да спавају девет до 11 сати, тинејџери осам до 10 сати, а особе старије од 18 година седам до девет сати током ноћи.
Ако желите да избегнете инфекцију вирусом грипа, најважнија је фаза дубоког сна, која наступа 35 до 45 минута након што сте утонули у сан, јер се тада јача имуни систем.
Током ове фазе, тело регенерише одређену врсту Т-ћелија које су одговорне за читав низ имунолошких одговора који укључују препознавање и убијање ћелија инфицираних вирусом.
Када имамо неку инфекцију, или се развија неки упални процес у организму, имуни систем ослобађа одређену врсту протеина, цитокине, а када смо неиспавани, њихова производња се смањује, па и имунитет слаби.
- Ако сте изложени вирусима, а неиспавани сте, већа је вероватноћа да ћете се разболети - објашњава Братнер.
Није морао да гладује, а ипак је скинуо 75 килограма
У студији која је 2012. објављена у магазину Слееп наводи се да лош сан на имунитет делује једнако штетно као стрес. Другим речима, имуни систем на мањак сна реагује радећи "прековремено".
- Ако ваш имунитет већ ради под притиском јер сте неиспавани, много му је теже да вас одбрани од вируса, па и вируса грипа - објашњава Братнер.