ОВО СУ НАЈТЕЖЕ ВРСТЕ РАКА: Девет "НАЈБРЖИХ УБИЦА"
Болести које се откривају у најкаснијем стадијуму.
Већина пацијената оболелих од рака у 1. или 2. стадијуму преживеће годину дана, јер су неки тумори агресивнији од других, али постоји и добра вест.
Најмање шансе за преживљавање рака имају они оболели од рака плућа или јајника - али не зато што је реч о агресивним облицима карцинома, већ зато што се већина случајева уочи у трећем или пак четвртом, последњем стадијуму.
ПОД ТЕРАПИЈОМ СТЕ А ПРЕХЛАДА НЕ ПРОЛАЗИ? Избаците ових пет намирница и препородите се!
НЕ НА ПРАЗАН СТОМАК: Ове НАМИРНИЦЕ су веома здраве, али НИСУ добар ИЗБОР за доручак!
БОРЕ ОТКРИВАЈУ КОЈЕ ЗДРАВСТВЕНЕ ПРОБЛЕМЕ ИМАШ: Срчани проблеми виде се на ЧЕЛУ, а ОВО је зона КАНЦЕРА!
Иако је незахвално прогнозирати преживљавање, лекари ипак праве статистичке таблице које приказују стопе смртности од рака.
Пет најчешћих врста рака чини укупно 54% нових случајева рака код мушкараца: плућа (21%), простата (12%), ректум, ректосигма, анус (7%) и желудац (6%).
Према глобалним статистичким подацима, ово су облици карцинома с највећом стопом смртности кроз пет година након дијагнозе:
1.Глиобластом (тумор мозга) - 99 посто
2. Рак панкреаса - 92,3 посто
3. Рак ждрела - 82,6 посто
4. Рак јетре - 82,5 посто
5. Рак плућа -82,3 посто
6. Рак жучне кесе - 81,5 посто
7. Рак желуца - 69,6 посто
8. Рак матернице - 69,1 посто
9. Рак јајника - 53,8 посто
Ипак, сва је прилика да се оваква ситуација неће још дуго наставити, зато што савремена медицина, управо у терапији карцинома, последње деценије открива најдубље тајне "бујања" малигних ћелија и начине како их сузбити.
Израз "хемиотерапија" први је у свету још 1907. године користио нобеловац Паул Еелих. Тада је "хемиотерапеутик" био израз који се користио за широки распон лекова, у Ерлиховом случају, била је реч о открићу арсфенамина, првог учинковитог лека против сифилиса. У деценијама касније, хемиотерапеутицима су почели да се називају и лекови против рака.
Године 1935. научници су наслутили да би азотни иперит, иначе бојни отров, али у медицинске сврхе у ниским дозама, могао утицати на бела крвна зрнца. 1942. први пут су покушали са уношењем у организам кроз вену и недуго након краја Другог светског рата као први хемиотерапеутик против рака лансиран је "мустине" односно хлорметин.
УНИШТАВА ЋЕЛИЈЕ РАКА: Ево КАКО да користите АРОНИЈУ у борби против инфекција и разних ОБОЉЕЊА!
МАНЕКЕНКЕ ОВАКО ЗАПОЧИЊУ ДАН: Овај напитак ПОДСТИЧЕ МРШАВЉЕЊЕ, а пун је антиоксиданата и магнезијума!
Жарко желите да смршате али вам не полази за руком? Уз ОВАКАВ доручак ОТОПИТЕ масне наслаге!
Хемиотерапеутици су се наредних деценија откривали све брже и брже, по правилу све учинковитији, али основни проблем је опстајао: коктели који су спречавали размножавање ћелија рака, по правилу нису штедели ни нормалне ћелије, па је и нормално и очекивано да лекови не делују код свих, као и да сви, у већој или мањој мери, имају нуспојаве.
Циљани хемиотерапеутици нису баш стара вест, а ствари би по пацијенте требало да се побољшају и са развојем најновијих лекова, попут оних који циљају протеине без којих карцином не може да расте и живи, али и развојем метода за процену који би хемиотерапеутик био учинковит код којег пацијента.