Када ово чујеш више никада НЕЋЕШ пити АЛКОХОЛ на празан желудац: Ево зашто може бити изузетно ОПАСНО
Обрати пажњу
Сви, ту и тамо, волимо да попијемо, али често не обратимо пажњу на то да ли смо претходно јели. Ово је лоша навика коју треба избегавати.
Лекар опште праксе, Кит Грајмс, је објаснио да се алкохол у крвоток апсорбује из танког црева и то дела који почиње тамо где се завршава желудац.
- Око 80% апсорпције алкохола се дошава на том месту и то јако брзо. Желудац игра важну улогу у одређивању колико брзо алкохол улази у танко црево - каже он.
Само ЧЕТИРИ УРМЕ: Напитак са овим воћем ЕЛИМИНИШЕ АНЕМИЈУ, даје снагу и ЕНЕРГИЈУ, а ево КАКО се ПРИПРЕМА
(ВИДЕО) ПРЕКИНУЛА ИНТЕРВЈУ: Драгана Мићаловић ПРОГОВОРИЛА о сестри Слободи, ово питање изазвало БЕС
Уколико вам је желудац празан, процес је још бржи, али уколико унутра има хране, алкохол у ваш крвоток улази спорије и сигурније.
Саветник Националне здравствене службе Уједињеног Краљевства и специјалиста за алкохол и ментално здравље, Тони Рао, каже да конзумирање хране обично облаже желудац и успорава апсорпцију алкохола, али не увек. Масна храна је обично изузетак. Брзина којом алкохол улази у крвоток зависи од тога колико брзо се празни желудац, објаснио је овај експерт.
Нездрава и масна храна може да убрза процес пражњења желуца, што за резултат има бржу апсорпцију алкохола у крвоток.
- Дакле, једење кебаба и чипса може да резултира да се алкохол апсорбује пре него, рецимо, ако попијете чашу млека - каже он.
Врста алкохолног пића такође може да утиче на брзину пражњења желуца.
- Јача алкохолна пића убрзавају пражњење желуца и апсорпцију алкохола. Слатка пића и она која садрже кофеин успоравају процес - каже Рао.
Људи који једу пре него што попију имају тенденцију да се боље носе са алкохолом, јер се брзина апсорпције алкохола у крвоток успорава и тело га апсорбује на одговарајући начин. Стручњаци саветују да не пијете на празан желудац због утицаја који то може да има на тело.
- Краткорочно дејство алкохола на празан желудац, посебно јачих алкохолних пића, може да значи бржи пораст нивоа алкохола у крви - каже Рао.
Када се то догоди, брзо ћете се осећати пијаније и имаћете проблема са јасним размишљањем и координацијом покрета.
- Пијење на празан желудац је опасно, јер брз пораст алкохола у крви може да повећа токсично дејство алкохола на мозак - додаје.
Алкохол такође може да надражи слузницу желуца у комбинацији са желудачаном киселином, што може да се погорша кадаа је желудац празан.
- У врло ретким случајевима, ако особа пости или гладује, значајно конзумирање алкохола може да изазове озбиљну компликацију звану алкохолна кетоацидоза - каже Грајмс. Ради се о поремећеном метаболизму у телу и може да доведе до јаке мучнине, повраћања и болова у стомаку.
Минијатурном ТРАЧИЦОМ покрила МЕЂУНОЖЈЕ: Врели плес Јелене Карлеуше ЗАПАЛИО интернет (ВИДЕО)
Стање захтева болничко лечење.
- Трагично је што смо видели да млада, фит жена умре од тога - каже он, говорећи о смрти 27-годишњакиње из Велике Британије, која је преминула од алкохолне кетоацидозе. Извештаји показују да је пила алкохол на празан желудац.
За оне који пију, а заборавили су да једу, Грајмс саветује да се пију слабија алкохолних пића, или да их разређују водом или нечим сличним. Такође препоручује и да нешто једу или грицкају док пију.
ИЗГУБИЋЕШ МНОГО АКО ОВО РАДИШ ЗБОГ СТРАХА: Сви праве ЈЕДНУ грешку због које КАСНИЈЕ могу ГОРКО ЖАЛИТИ
ВИРТУЕЛНА ПУТОВАЊА У ВРЕМЕ КОРОНЕ: Србија на дигиталној туристичкој мапи света
Др Андру Њуберг: Молитва може да излечи људе, а ево и како!
ПРОБЛЕМ КОЈИ МУЧИ СВЕ ВЕЋИ БРОЈ ЉУДИ: Предуго седење за РАЧУНАРОМ може да буде окидач за ОВЕ БОЛЕСТИ!
Знате ли како су ЗУБИ и СРЦЕ повезани? Након што ово будете прочитали, чешће ћете их прати