ПЕТ КЉУЧНИХ САВЕТА: Ево како да избегнете празнично ПРЕЈЕДАЊЕ!
Верујте, није неизводљиво!
Стигло је време празника, али и време када је тешко одолети празничној храни и када мало мање бројимо калорије.
Прослава Ускрс, празнична трпеза, славе, изласци с друштвом и породична окупљања крију бројне замке које нас маме укусним и често нездравим залогајима. Пред овим изазовима поклекну и најјачи карактери, због тога се многима деси претрпавање храном.
Уживање у укусној храни незаобилазан је део славља и нема ништа лоше у томе све док то радимо разумно и са мером. Празнично преједање не оптерећује само желудац и пробавни систем јер претрпани желудац врши притисак на органе, што није најугоднији осећај.
ЛОШЕ ВЕСТИ! Очекујте ПРОБЛЕМЕ са финансијама, везу са ЗАУЗЕТОМ ОСОБОМ, неспоразуме - астролог објашњава ЗАШТО
Данас се завршио УСКРШЊИ ПОСТ, а доктор УПОЗОРАВА: "Ова храна после поста прави ПАКАО У ЖЕЛУЦУ"
Због преједања се осећамо уморно и својим телима приређујемо огроман стрес. Док уживамо у заслуженом одмору, наши органи као што су јетра, гуштерача, па чак и срце морају прековремено да раде да би успели да разграде сву ту храну.
Након празника многима је због тога најтеже да се суоче са вагом.
Не устручавајте се зато да уживате у укусној храни, али будите разумни. Ако у Нову годину не желите закорачити у већем конфекцијском броју, морате се придржавати неколико корисних савета.
Врло је важно да не прескачете оброке. Квалитетним доручком можете знатно да смањите глад и шансе за преједање у наставку дана. Осим тога, богата трпеза не мора да значи претрпан желудац.
За почетак оброка или пре главног јела бирајте здравије намирнице попут поврћа, јер дају осећај ситости па ћете појести мање. Попијте воду пре оброка и пијте је пре сваког јела јер вода испуњава желудац и смањује осећај глади. Једите полако и смањите алкохол.
Осим тога, не занемарујте спавање, јер мањак сна може да отежа регулацију нивоа шећера у крви и појача жељу за храном, посебно масном.