РАЗМИСЛИТЕ ПРЕ НЕГО ШТО УЗМЕТЕ ПАСУЉ СЛЕДЕЋИ ПУТ: У овом случају може да вам НАШТЕТИ ВЕЋ ПОСЛЕ ПРВЕ КАШИКЕ
Пасуљ може да вам не прија, ма колико био једна од ваших омиљених намирница
Већ знамо да микробиом, скуп разноврсних бактерија које живе у нашем организму, контролише многе процесе у телу па међу њима и имунитет. Од микробиома зависе здравље, стање коже, па чак и расположење.
Сада једна докторка тврди да од микробиома зависи и шећер у крви, и објашњава како он "скаче" чак и од здравих намирница, код људи чији је микробиом нарушен.
Докторка Кејси Минс, која се школовала на угледном универзитету Стенфорд, рекла је у једном подкасту да одређеним групама људи ниво шећера у крви скаче чак и од иначе здравих намирница. Међу њима су пасуљ, овас, грожђе...
ДОКТОР УПОЗОРАВА! ОВЕ АКТИВНОСТИ утичу на сексуалност и НЕОПХОДНЕ су за очување здравља!
ПРЕМА НАРОДНОМ ВЕРОВАЊУ: Урадите ОВО до краја децембра и срећа ће вас пратити током читаве наредне године!
Докторка Минс наводи информације из студије спроведене над 800 иначе здравих учесника. Стављени су им константни монитори глукозе у крви и послужени су им оброци идентичног састава. Међутим, реакције њихових организама биле су различите.
- Помислили бисте да ће сви имати отприлике исту реакцију, јер су у оброцима биле идентичне количине угљених хидрата. Али, забележене су реакције од апсолутно никакве промене, до гигантских скокова нивоа шећера у крви. Када су истраживачи почели да утврђују шта би могло да узрокује ова велика одступања, дошли су до закључка да би то могао да буде управо микробиом - рекла је она.
- И то није изненађење. Микробиом је прва станица хране у нашем организму. Те бактерије најпре растварају угљене хидрате, пре него што они уђу у организам. Људи који су навикли на уношење много биљних влакана вероватно имају микробиом који је навикнутији на њих и лакше их подноси - рекла је докторка.
Она је навела пример пасуља - неко може да поједе целу порцију и да се осећа "као нов", док ће друга особа, с другачијим микробиомом, вероватно осетити тегобе у варењу већ после пар кашика овог јела.
Како, онда, променити одговор организма? Докторка наводи да здравље система за варење и микробиома који у њему живи мора да буде приоритет.
- Једите много хране на биљној бази, уносите влакна, ферментисану храну и пребиотике као што су ланено семе и аспарагус. Чиа семе такође је одлично - рекла је она.