ТЕЛО ОДМАХ РЕАГУЈЕ ПРЕД ОЛУЈУ! Почиње од ЈАКИХ ГЛАВОБОЉА: Ево шта је још АЛАРМ да се одмах јавите лекару
Ово су најчешћи симптоми приликом промене времена!
Пулсирајући бол у глави, вртоглавица, мучнина... само су неки од симптома због којих велики број грађана ових дана тражи помоћ лекара. Суперћелијска олуја, колебајући ваздушни притисак утицали су на здравље метеоропата, али и на потпуно здраве људе који се осећају уморно, малаксало, безвољно...
МОНАХ АРСЕНИЈЕ ТВРДИ ДА ПОСТОЈИ знак да носите ПОРОДИЧНО ПРОКЛЕТСТВО: "Само погледајте своју децу и видећете"
Зашто ЖЕНЕ НЕ МОГУ на СВЕТУ ГОРУ?! На полуострво не смеју ЧАК ни женке ЖИВОТИЊА, сем ове две врсте које су изузетак
Са главобољама највише се муче они који имају нерегулисан крвни притисак, као и они који на дијетама услед напада глади имају тегобе због бола у глави, углавном у пределу чела. У просеку, како описују они који су доживели јаку главобољу, бол траје од 30 минута до три сата, и у том периоду човек није способан за било какав озбиљан посао. Главни покретачи главобоља су промена влажности ваздуха и температуре, невреме, сув ваздух… Такође, то могу да буду екстремна топлота или хладноћа, јаки мириси, ветар.
А уз временске прилике увек се јави још неки фактор који додатно утиче на појачавање бола. То може да буде, појашњава др Милица Николић-Урошевић из Дома здравља "Врачар" за "Политику", и нагли пад шећера у крви, па кад се тај проблем укрсти са променом времена и здравствене муке су веће.
"Због промене времена код многих људи је дошло до наглог скока крвног притиска, што је изазвало веће главобоље. Зато је битно да они који су имали таквих проблема ових дана посете лекара како би проверили ниво притиска и утврдили да ли је он добар и да ли је потребна терапија. Више се јављају и људи са инфекцијама горњих дисајних путева што им такође изазива болове у глави", додаје др Николић-Урошевић.
Када се временске прилике устале, а главобоља и даље не престаје, важно је, истиче др Сања Пејовић из Клинике за неурологију Војномедицинске академије, потражити помоћ неуролога како би се открио узрок проблема. То су ситуације када главобоља нагло настане, појави се у току или после физичког напора, или када се уз болове јаве и неуролошки испади и дође до измењеног менталног статуса особе.
Лекари објашњавају да је веома важно да особа када има главобољу не треба да пије алкохолна пића и да пуши цигарете. У нападу главобоље најбољи лек, осим неког аналгетика, јесте сан. То значи да особа треба да замрачи просторију у којој се налази, легне и затвори очи.