Сусрет са ЊИМА чини вас ИСЦРПЉЕНИМ и НЕВОЉНИМ? Ево како да препознате људе који од себе увек праве ЖРТВЕ
Њихово присуство је последње што вам је потребно.
Особе које глуме жртве обично зраче негативношћу и верују да су за њихове проблеме криви сви други осим њих самих. Они верују да не могу да учине ништа по питању својих проблема, те да су беспомоћни.
Ми можемо да се носимо са таквим људима готово сваког дана, успут им нудећи помоћ и показујући саосећање, а несвесно ћемо потпасти под њихову контролу и постаћемо особа којом се манипулише.
ТРИ ПРАВИЛА КОЈА ЋЕ ВАС ДОВЕСТИ ДО ИДЕАЛНЕ КИЛАЖЕ: Све дијете се заправо своде на ОВО!
Не бацајте паре: ОВИ витамини потпуно су БЕСКОРИСНИ
Откривамо: Овај тип мушкарца најбоље ће задовољити жену у кревету
Сажаљевају се
Свет је окрутан и они су превише слаби и немоћни да било шта промене. Баш то жртве мисле о себи и покушавају и на тај начин се представљају свима осталима. Да би се лакше носиле са непријатељским светом, жртве се непрестано жале и покушавају да наведу друге људе да се осете исто. Што више људи у њиховом окружењу реагује на овакву слику коју желе да створе, то се жртва више уживљава у своју улогу.
Манипулишу
Они воле да изгледају немоћно како би стекли ваше саосећање и како би добили ваше симпатије и подршку. То ће омогућити жртви да се игра и манипулише вашим осећањима. Такође вас могу натерати да осећате кривицу за било шта што сте им икада учинили. На крају крајева, они то раде само да би добили више пажње и како би их људи слушали.
Они су енергетски вампири
Људи који се уживе у улогу жртве могу бити прилично наметљиви док покушавају да придобију друге људе да им помогну да се носе са проблемима. Они стварају слику особе којој је потребна помоћ, одбијају да преузму одговорност за било шта и, на крају, зависе искључиво од људи око себе. Када са њима проведете дужи временски период, осетићете се као да ваше стрпљење, енергију и емоције исисавају из вас.
Њихов живот стоји у месту
Пошто жртве дубоко верују у своју беспомоћност, оне ни не покушавају да напредују кроз живот и усавршавају се у нечему. Они као да су остали заглављени у једном периоду свог живота. И да ствар буде још гора, они ће увек имати још стотине оправдања зашто им се то догодило и сваки ваш покушај да им помогнете биће одбијен од самог почетка.
Стварају баријере
Не желе да чују било шта што кажете о њиховом понашању или ставовима, и не воле да се суочавају са чињеницом да су токсични. Ако се то догоди, они ће радије изабрати да прекину сваку комуникацију са људима који су им указали на то какви су. Овај ирационални менталитет ствара пуно хаоса у њиховим односима са људима и, нажалост, они често неће увидети сопствене грешке.
Имају проблема са поверењем
Ово је резултат дубоког психолошког проблема код људи који изигравају жртве - немају самопоуздање и не верује у себе. Своје емоције пројектују на остатак света и заиста верују да су и други људи попут њих: непоуздани. Не постоје гаранције да их неко може уверити у супротно.
Непрекидно се пореде са другима
Будући да немају самопоуздање, не могу престати да размишљају о томе да ли су бољи или гори од других људи. Најчешће ће себе видети у лошијем светлу у односу на друге, а затим ће бити депресивни због тога. Ова самокритичност штетна је и за жртве и за људе који их окружују, јер ће жртве покушати да им се прилепе како би стекле њихово саосећање. Реалност је да нико од нас није савршен и свакоме од нас нешто недостаје, што је потпуно нормално.
Нису задовољни својим животом
Без обзира на то које се све позитивне ствари дешавају у њиховим животима, жртве их неће схватити озбиљно и - никада их неће бити довољно. Без обзира на то шта им недостаје или мањка, они ће увек желети више. На тај начин упадају у зачарани круг. Овакви људи обично нису оптимисти и не цене живот и његове лепе тренутке.
Лако изазивају свађу
Људи који имају мишљење које се разликује, или они који критикују или се не слажу са жртвама по питању нечега, бивају веома озбиљно схваћени код жртава. Жртве ће свако неслагање доживети као личну увреду и одлучиће се за напад. Осећају да људи око њих желе да их ментално повреде, те морају увек бити спремни за „рат“.
Не преузимају никакву одговорност
Све је увек проблем неког другог. Жртве увек морају друге људе кривити за своје пропусте и проблеме. Нису довољно сигурни ни у шта и плаше се да преузму одговорност за своје поступке; радије би да то препусте некоме. На овај начин они беже од својих осећања и мисли.
Да ли сте се запитали? Научници објаснили зашто је женама увек хладније него мушкарцима
Препознајте на време: Пет знакова који упућују на камен у бубрегу
Сад имате изговор: Људи који дремају поподне су продуктивнији и срећнији